|  | 

Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією “Мова”) – ІІІ варіант – ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА

(за поезією “Мова”)

III варіант

“Мова – це душа народу, його культура, його характер, в мові здійснюється зв’язок часів, сучасне перегукується з минулим”. Ці слова Максима Рильського про мову можна було б використати як епіграф до багатьох поезій різних авторів. У тому числі й до вірша “Мова” Олександра Підсухи. Перший рядок вірша “Ой яка чудова українська мова!” став крилатим висловом.

У поезії автор з захопленням пише про багатство рідної мови, її різноманітність. Далі він наголошує на тому, що слово має велику силу, що рідна мова “кликала на битву проти супостата”, підтримувала в години лихоліття. У роки війни рідне слово – почуті по радіо новини, листівки, газети – підтримувало людей, давало наснагу до дальшої боротьби з ворогом.

Як кажуть, словом можна і вилікувати, і вбити. І зараз, коли ми живемо, працюємо, як одна сім’я, рідна мова звеличує нашу працю, наше життя. В останній строфі вірша автор закликає наш народ розвивати й берегти рідну мову, щоб не загубився наш народ в історії, щоб “про нас нащадкам вістку” донесла вона. Бо мова – то душа народу, його коріння. Завдяки їй спілкуються покоління, передаються знання.

Не буде мови – не буде і народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією “Мова”) – ІІІ варіант – ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА
Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією “Мова”) – ІІІ варіант – ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email