|  | 

Розкрийте ідейно-художню своєрідність новели Стендаля “Ваніна Ваніні”. Історична основа твору, суперечливість характерів героїв, теми честі і зради, вірності обраному шляху

Розкрийте ідейно-художню своєрідність новели Стендаля “Ваніна Ваніні”. Історична основа твору, суперечливість характерів героїв, теми честі і зради, вірності обраному шляху.

У 20-х роках Стендаль написав чудову новелу “Ваніна Ваніні” (1829), що ввійшла пізніше в “Італійські хроніки”. У ній розкрито епізод з історії революційно-демократичного руху карбонаріїв у Італії. Ця новела діалектично пов’язана з романом “Червоне і чорне”: герой новели близький Жюльєну Сорелю, але в житті вибрав протилежний шлях.

Головний герой П’єтро Міссіріллі – італійський юнак, бідняк, який був носієм кращих рис народу: гордий, сміливий і незалежний. Він став засновником і вождем групи карбонаріїв і бачив своє призначення і щастя у боротьбі за волю батьківщини. Таким чином, те, про що мріяв Жюльєн Сорель, реалізувалося у революційній діяльності П’єтро Міссіріллі. Головному герою протиставлена Ваніна Ваніні – натура сильна, яскрава, цілеспрямована. Римську аристократку, красуню, знатну і багату дівчину випадок звів із П’єтро, якого було поранено під час втечі з в’язниці, куди після невдалого повстання його заточили.

У ньому Ваніна знайшла ті риси, яких була позбавлена молодь її середовища. Однак кохання молодих людей приречене. Перед П’єтро постала проблема: особисте щастя у шлюбі з Ваніною чи вірність громадському обов’язку, який вимагав розлучення з коханою і повної самовіддачі у революційній боротьбі.

Герой обрав друге. Але Ваніна по-іншому вирішила цю дилему. Напередодні нового повстання карбонаріїв вона передала їх у руки поліції.

П’єтро – єдиний, хто залишився на волі. Однак дізнавшись про зраду Ваніни, він з прокляттям назавжди залишив її, розділивши участь своїх спільників. Висока майстерність письменника-новеліста проявилась у:- психологізмі, який яскраво розкрито у розгорнутих внутрішніх монологахгероя;- лаконізмі авторських описів і стрімкому потоці подій;- бурхливій реакції героїв з їх південним темпераментом;- динамізмі та драматизмі розповіді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Розкрийте ідейно-художню своєрідність новели Стендаля “Ваніна Ваніні”. Історична основа твору, суперечливість характерів героїв, теми честі і зради, вірності обраному шляху
Розкрийте ідейно-художню своєрідність новели Стендаля “Ваніна Ваніні”. Історична основа твору, суперечливість характерів героїв, теми честі і зради, вірності обраному шляху
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email