|  | 

Розкрийте особливості сюжету та композиції історичного роману В. Гюго “Собор Паризької Богоматері”, його філософсько-романтичний характер

Розкрийте особливості сюжету та композиції історичного роману В. Гюго “Собор Паризької Богоматері”, його філософсько-романтичний характер.

“Собор Паризької Богоматері” – один із кращих історичних романів XIX ст., написаний у романтичному стилі в 1830 р., а надрукований у 1831 р. Створення історико-романтичного роману збігалося з підготовкою революції 1830-го року, оскільки внутрішній зміст твору і своєрідний фон, на якому розгорнулася драма головних героїв, – це зростання невдоволення народу і його бунт.

У першій пол. XIX ст. у Франції розрослася ціла кампанія знищення архітектурних пам’яток, а тому письменник виступив твором на захист споруд епохи Середньовіччя. Поштовхом до написання твору стало слово ANARKH (“фатум”, “доля”), яке автор побачив одного разу на Соборі.

Гюго шукав дещо вічне, у чому всі епохи об’єднані. Так, на перший план виступив образ Собору Паризької Богоматері, який створювався народом століттями.

Мета Гюго – передати дух історії, її атмосферу. Але ще важливіше для письменника – висвітлити вічну боротьбу добра і зла, що йому вдалося на розкритті кохання трьох молодих людей.

Письменник змалював картину життя Парижа XV ст. Гюго майстерно передав колорит епохи, але при цьому не відобразив конкретних історичних подій, а вміло відтворив повсякденність у романтичному руслі. Романіст від самого початку твору занурив читача в атмосферу яскравого середньовічного життя, де перед нами постали представники різноманітних верств суспільства: від злидарів з Двору Чудес до короля Людовіка XI.

Задум роману належить до 1828 року; саме цим роком датований план твори, у якому вже намічені образи циганки Есмеральди, закоханих у неї поетаГренгуара і абата Клода Фролло. У цій початкового плануГренгуар рятуєЭсмеральду, кинуту в залізну клітку за наказом короля, і натомість на шибеницю, тоді як Фролло, розшукавшиЭсмеральду в циганському таборі, передає їх у руки катів. Пізніше Гюго кілька розширив план роману.

На початку 1830 року у нотатках з полів плану з’являється запис – ім’я капітанаФеба деШатопера.

До безпосередню роботу над книгою Гюго почав кінці липня 1830 року, але липнева революція перервала його, відновити що він зміг лише ближче у вересні. У. Гюго почав працювати над романом за угодою з видавцемГосленом. Видавець погрожував стягнути з автора у тисячу франків кожну прострочену тиждень.

Щодня мав хорошу репутацію, а ви тут у турботах несподіваного переїзду нові квартиру втрачені все запису і начерки, пропав весь підготовлений працю, і рядки не написано.

Хоча на початку 1930-х автор “Собору Паризької богоматері” і був ще прибічником конституційної монархії, вона вже негативно ставився до королівського абсолютизму і дворянського стану, обіймав панування мови у Франції 15 століття, якого віднесено події, излагаемие у романі. Наприкінці періоду реставрації поруч ізантидворянскими ідеями яскраве вираз знаходять у Гюго також нові йому антиклерикальні переконання. Завдяки цьому роман про далекому історичному минулому звучав дуже актуальне за умов на той час, коли мови у Франції стала на порядку денному боротьби з дворянській та церковною реакцією.

Роман закінчено на два тижні раніше призначеного терміна. 14 січня 1831 року дописана остання рядок. Гюго вдивляється в гору обписаних листків.

Ось що Грузія може укладати у собі пляшка чорнила!

Першої читачкою рукописи стала дружина видавця. Цієюпросвещенной дамі, що займалася перекладами з англійської, роман видався надзвичайно нудним. Гослен поспішив передати широкого оприлюднення відгук своєї дружини: “Не буду більше на відомі імена, може статися потерпиш збитки через цих знаменитостей”. Проте друкування книжки не затрималося. “Собор Паризької богоматері” побачив світ 13 лютого 1831 року

“Собор Паризької богоматері” – твір, що відбиває минуле крізь призму поглядів письменника – гуманіста ХІХ століття, який прагнув висвітлити “моральний бік історії” і підкреслити ті особливості подій минулого, які повчальні для сучасності.

Гюго писав свій роман під час піднесення і перемоги демократичного руху, що ознаменував остаточним падінням династії Бурбонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Розкрийте особливості сюжету та композиції історичного роману В. Гюго “Собор Паризької Богоматері”, його філософсько-романтичний характер
Розкрийте особливості сюжету та композиції історичного роману В. Гюго “Собор Паризької Богоматері”, його філософсько-романтичний характер
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email