|  | 

РУСАЛІЇ

Свято Русалій згадується у Велесовій книзі. Русалки – добрі божества врожаю, покровительки рослинної сили природи. Уявляються у вигляді гарних дівчат з довгими розпущеними косами, заквітчаними запашним зіллям, квітами, травами.

В русалках наші пращури вбачали посередників між світом Яви й Нави. Русалки приходять на землю, щоб допомогти рослинам проростити їхні зелені паростки, наситити їх вологою, сприяти багатому врожаю. Тому в часи Київської Русі свято Русалій відбувалося на початку травня, коли з’являлася молода зелень, але з прийняттям християнства це свято поєднали зі святом Трійці та перенесли на місяць пізніше, коли вже рослини повністю розвинулись. Русалок є “тридев’ять сестріниць”, тобто 27 сестер. Вони мають свої імена.

Так, є русалки водяні, гірські, лісові, польові й ін. З квітами та травами заносять в хату добрих духів родини. На Поліссі вважають, що русалками стають жінки, народжені або померлі на Русальному тижні.

Русалкам жертвують стрічки, полотно, сорочки, що їх розвішують на деревах, бо русалка – дух, який потребує тілесної сорочки, щоб отримати нове життя. Русалії тривають тиждень” після чого з русалками прощаються й урочисто з піснями проводять їх за село.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: РУСАЛІЇ
РУСАЛІЇ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email