|  | 

Сценарій проведення Олімпійського уроку “Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру”

Мета: сприяння гармоні розвитку особистості дитини та розповсюдженню гуманістичних ідеалів олімпізму.

Обладнання: Плакати з олімпійської тематики, мультимедійна апаратура для демонстрації слайдів.

Ведучий 1: У стародавні далекі часи

Біля священного підніжжя Олімпу, Де славнозвістні всемогутні боги Із Зевсом на чолі творили раду, У тихім місті, вздовж ріки Алфей, Олімпія знайшла притулочок собі. І саме тут, свято миру, сили і краси На Зевса честь славетно відбувалось.

Ведучий 2: Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще у УПІ ст. до н. е. і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують із іменами легендарного грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта.

Ведучий 3: Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н. е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

Ведучий 4: Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

Ведучий 1: Під час Ігор дотримувались – священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.

Ведучий 2: Учасниками Ігор могли бути вільні греки – чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії – Ігри на честь богині Гери.

Ведучий 3: Перші Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту – біг. Із розквітом і зростанням популярності Ігор їх програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п’яти днів. Програма змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п’ятиборство, до якого входили стрибки у довжину, біг, метання диска, метання списа і боротьба), кулачний бій, перегони на колісницях.

Ведучий 4: Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день олімпійських святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов’язували вовняними стрічками навколо голови, рук та ніг.

Ведучий 1: На світ олімпіоніки являлись

І перемогами своїми прославлялись, Оливи гілку на чолі несли.

Ведучий 2: Проіснували Ігри декілька віків,

А потім римський імператор Феодосій

Заборонив їх існування, а роки,

І варвари й стихії

Знесли, прибрали з пам’яті людської

Славетне місто ритуалів і споруд.

Ведучий 3: І ось людина – П’єр де Кубертен,

Французький педагог, барон, спортсмен, З палким натхненням взявся за роботу, Щоб відродити славу давніх днів, Щоб олімпійське гасло засіяло всім.

Ведучий 4: У червні 1894 р. П’єр де Кубертен скликав у Парижі Міжнародний конгрес для вирішення питання про відновлення Олімпійських ігор. Це був історичний Конгрес, тому що на ньому було ухвалено рішення про проведення Ігор І Олімпіади сучасності та створення Міжнародного олімпійського комітету на чолі з Деметріусом Вікеласом, представником Греції, та П’єром де Кубертеном як секретарем.

Ведучий 1: Ігри І Олімпіади сучасності відбулись в Афінах 1896 року. В Іграх взяли участь 245 спортсменів із 14 країн світу, які змагались у 9 видах спорту.

Ведучий 2: І Сталося диво!

Вже друге століття

Священний вогонь олімпійський палає.

Мільйони атлетів з усіх континентів

На форум спортивний всіх разом збирає.

Щоб мірятись силою, знать, хто найшвидший,

Хто вищу за інших планку здолав.

Ведучий 3: Олімпійські ігри проходять кожні чотири роки, щоразу у різних містах світу. Зимові Олімпійські ігри також проводяться кожні чотири роки. На них представлені види спорту, для яких потрібен сніг або лід. Перші офіційні зимові Олімпійські ігри відбулися у французькому містечку Шамоні 1924 року.

В них узяли участь 258 спортсменів із 16 країн світу. З 1994 року зимові Олімпійські ігри та Ігри Олімпіад проводяться з інтервалом у два роки.

Ведучий 4: До олімпійської символіки належать олімпійська емблема, олімпійський прапор, олімпійське гасло, олімпійський гімн, олімпійський вогонь та олімпійський смолоскип.

Ведучий 1: Символом Олімпійських ігор є п’ять переплетених кілець, що символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в Олімпійських іграх, з п’яти континентів нашої планети.

Ведучий 2: Гаслом Олімпійських ігор є слова “Швидше. Вище. Сильніше”.

Ведучий 3: Олімпійська емблема визначена Олімпійською Хартією, правовим документом олімпійського руху. Основним елементом емблеми є п’ять кілець у поєднанні з іншими елементами.

Ведучий 4: П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене на білому полотнищі – це олімпійський прапор. Він урочисто піднімається на головній спортивній арені міста-організатора на церемонії відкриття Олімпійських ігор.

Ведучий 1: Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. За допомогою естафети олімпійського вогню він закінчує свою подорож у великій чаші олімпійського стадіону, в якій палає протягом усіх олімпійських змагань.

Ведучий 2: Під час церемонії відкриття Олімпійських ігор атлет, представник країни-організатора Ігор, підходить до щогли, бере краєчок Олімпійського прапора, здіймає праву руку і виголошує Олімпійську присягу: “Від імені всіх учасників я обіцяю, що ми будемо брати участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи та дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, в ім’я слави спорту та честі наших команд”.

Спортивні арбітри також складають присягу про повагу до спортсменів та об’єктивне суддівство.

Щоб у дійсності спорт був таким, як у “Оді”,

Натхненно яку Кубертен написав.

ВедучийЗ: Про те, що спорт – чесність, Про те, що спорт – сила, Про те, що спорт – миру посол на Землі, Про те, що він – радість і справедливість,

І плідність, і виклик, й могутній прогрес.

Що він – благородство,

Що він – будівничий,

Що він – насолода для тіла й душі!

До спорту і ти приєднатись спіши!

Ведучий 1: Дорогі друзі! От і закінчився наш олімпійський урок. Сподіваємось,

Що ви отримали нові знання, познайомилися з________________________________________________________ ,

Дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо – олімпійську. Пам’ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному із вас обов’язково її досягти!

До нових зустрічей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Сценарій проведення Олімпійського уроку “Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру”
Сценарій проведення Олімпійського уроку “Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email