|  | 

Шевченко – це народ, і як народ, він буде вічно жити

Тарас Григорович Шевченко – великий поет, геній українського народу. Поет зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. У своїй творчості митець сягнув на світовий рівень. Його довершені твори сіють зерна світла й добра, палахкотять незгаслим полум’ям безкомпромісної справедливості, проникливої мудрості.

Тарас Шевченко народився кріпаком, тож йому, як нікому іншому, були близькі й зрозумілі страждання бідноти. А тому все своє життя поет присвятив служінню ідеї національного та соціального визволення трудящих. Не було такої сторони життя, якої не торкнулося б перо Кобзаря. Разом із тим поет закликав усі народи об’єднатися і разом боротися проти царизму.

Він вірив, що на звільненій від експлуататорів землі настане щасливе, прекрасне життя: І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі. (“І Архімед, і Галшей…”) Тарас Григорович Шевченко… Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща.

Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря – то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. І не одне покоління українців звіряє своє життя іменем і творчістю Кобзаря. Коли я прочитала рядки Ліни Костенко “Кобзареві”, я зрозуміла, як близькі і мені слова, якими поетеса звертається до нашого гепія: Кобзарю!

Знов До тебе я приходжу, Бо ти для мне – совість і закон… Кобзарю, Знаєш, Нелегка епоха, Оцей двадцятий невгамовний вік. Завихрень – безліч.

Тиші – анітрохи… Прости, що я дрібницями тривожу Твій вічний, твій глибокий сон… Т. Г. Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу.

Творчість Т. Г. Шевченка – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Шевченко – це народ, і як народ, він буде вічно жити
Шевченко – це народ, і як народ, він буде вічно жити
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email