|  | 

ЩЕРБАЦЬКИЙ ГЕОРГІЙ

ЩЕРБАЦЬКИЙ ГЕОРГІЙ (світське ім’я Григорій, р. нар. невід. – 18.08.1754, Москва) – письменник і культурно-освітній діяч XVIII ст.

Закінчив курс Київської академії, з 1749 р. – її викладач (до того був ченцем Софійського собору у Києві). Викладав риторику (1750 – 1751), філософію і грецьку мову (1751 – 1752), з 1752 р. – префект академії. О. Лобисевич, один із вихованців академії цього періоду, характеризував Щербацького як такого, що мав “відмінний талант у поясненні правил грецької мови”.

Указом Синоду 4 серпня 1753 р. був викликаний до Московської академії для викладання богослов’я.

Георгій Щербацький є автором драми “Трагедокомедія, нарицаемая Фотій” (поставлена 1749 р. у Київській академії) на полемічну тему про відхід західної церкви від східної. Написана на актуальну для тогочасного суспільства тему про стосунки між православ’ям і католицизмом, п’єса ця досить жива й має індивідуальні ознаки через наявність у ній народного й легендарного елементів, а також проекцій на сучасну авторові дійсність. Драма розробляє започатковану і теоретично обгрунтовану Ф. Прокоповичем форму трагедокомедії і належить до історичних драм.

Це, очевидно, остання з відомих нам шкільних драм київського циклу.

Літ.: Петров Н. Очерки из истории украинской литературы XVII – XVIII вв. К., 1911.

М. Шевчук

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ЩЕРБАЦЬКИЙ ГЕОРГІЙ
ЩЕРБАЦЬКИЙ ГЕОРГІЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email