|  | 

Що означає бути порядною людиною? (твір-роздум)

Порядок, порядність… Ці слова мають однаковий корінь. Порядок – це коли все виконується згідно з певними правилами, вимогами.

Порядок повинний бути й у душі людини. Що це означає? Слову повинна відповідати справа. У нашому під’їзді живе стара жінка Ксенія Петрівна.

Чоловік її помер, діти зі своїми родинами живуть у різних кінцях міста, відвідують матір рідко.

Наш сусід Іван Гаврилович, заходячи до мого дідуся пограти в шахи, з осудом говорить про її дітей, що свою матір зовсім забули. Добре, що є чуйні люди, котрі й на ринок за покупками для Ксенії Петрівни сходять, і до аптеки, і лікаря, якщо треба, викличуть. З одного боку, він каже правильно. Тільки от співчуття Івана Гавриловича обмежується лише словами. Розмову про черствість дітей Ксенії Петрівни дідусь не підтримує.

Він вважає, що некрасиво обговорювати особисте життя сусідів. Я запитую дідуся: “А чому ти не скажеш Іванові Гавриловичу, що і ви з бабусею, і моя мама приходите до бабусі Ксенії і допомагаєте їй по господарству?” Дідусь відповів: “Ми допомагаємо сусідці від душі, по велінню серця, а не для того, щоб люди сказали, які ми молодці. Порядність – це коли робиш добро і не кричиш про це.

А на словах співчувати й засуджувати бездушних дітей – заслуга невелика”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Що означає бути порядною людиною? (твір-роздум)
Що означає бути порядною людиною? (твір-роздум)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email