|  | 

Що робить людину щасливою? (За повістю Ч. Діккенса “Різдвяна пісня в прозі”) А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА

6 клас

ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА

А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС

Що робить людину щасливою? (За повістю Ч. Діккенса “Різдвяна пісня в прозі”)

Не помилюся, коли скажу, що кожен із нас прагне упіймати казкового синього птаха на ім’я Щастя. Звичайно, в усіх нас різні еталони щастя. Та, мабуть, є якісь істини, обов’язкові для всіх, що полегшують його пошуки. Проблему щастя вирішував і Ч. Діккенс, зокрема, у своїй повісті “Різдвяна пісня в прозі”.

Найкраще це можна простежити на образі головного героя – Ебізінера Скруджа.

Відомо, що герой був надзвичайно багатий, мав фірму. Але чи був він щасливий? Він взагалі вважав подібні речі дурницею, абсолютно не потрібного в житті. Головним для Скруджа завжди були гроші, він їх любив найбільше.!

Але, як відомо, “його багатство і людям не приносить добра, і його не втішає”. Скрудж дуже самотній. Ні родини, ні друзів, він нікого не любив, не здатен навіть співчувати.

Та герой не звертав на це уваги.

Хоча буває в житті момент, коли доводиться замислитися над своїм життям. Для Скруджа це були подорожі з Духами Минулого, Теперішнього і Майбутнього. Найсильнішим моментом цієї мандрівки було страшне видовище власної смерті й відкриття того, що вона не викликала ні в кого співчуття. Потрясіння від побаченого підштовхнуло до прозріння й розбудило давно забуте відчуття каяття. А спокута гріхів, як відомо, веде до очищення.

Очищення від зла, що панувало в його душі, відродило і серце героя. Скам’яніле від душевного холоду, воно було здатне на вияв лише негативних рис (похмурість, жадібність, жорстокість). Під впливом різдвяної подорожі серце розтануло і стало таким, як у нормальної людини, здатним на добро, милосердя, співчуття, щедрість, людяність. І тільки тепер Скрудж відчув себе щасливим. Ч. Діккенс доходить геніального висновку: “Не гроші роблять людину щасливою, а людяність”.

Митець вірив у духовне відродження людини і прагнув донести це до свідомості читачів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Що робить людину щасливою? (За повістю Ч. Діккенса “Різдвяна пісня в прозі”) А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА
Що робить людину щасливою? (За повістю Ч. Діккенса “Різдвяна пісня в прозі”) А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email