|  | 

Що забезпечує душевну гармонію й щастя?

Є така єврейська притча. Один чоловік прийшов у гості, і чистота й порядок того дому його просто вразили. Хазяїн зустрів його біля дверей, подзвонив у срібний дзвіночок, прийшов слуга і забрав у гостя капелюх і парасолю.

Заходять вони до вітальні, хазяїн дзвонить у срібний дзвіночок, з’являється привітна господиня, розпитує гостя про його родину, справи й здоров’я. Проходять вони до їдальні, хазяїн дзвонить у срібний дзвіночок, виходять рум’яні дочки хазяїна будинку в чистих фартущках, подають обід. Гість думає: у чому ж секрет усього цього?

Може, у срібному дзвіночку? Дай-но я його роздобуду! Вирішив гість усі свої питання, а потім і каже: “Дуже мені все сподобалося, про одне прошу – дай мені цей срібний дзвіночок!” Хазяїн здивувався, але дзвіночок віддав.

Повертається гість до себе додому й каже дружині “Слухай, я таки знайшов ключ щастя! От тепер ми заживемо! Швиденько став тарілки на стіл!” Та здивувалася, але стіл накрила. Тоді цей чоловік урочисто дістає срібний дзвіночок і дзвонить у нього.

Змінилося що-небудь? Звичайно, ні! Як би не хотілося нам вірити в існування якогось одного магічного “ключа щастя”, його не існує Не може бути так, щоб одна людина все життя “билася” над тим, як би покращити своє існування, і не досягла жодного успіху, а інша не робила нічого, а мала все “за просто так” Щастя й внутрішня гармонія створюються правильним способом життя – і тільки Щастя – це не якась містична посмішка долі, яка супроводжує обранців, а решті залишається хіба що люто заздрити, а результат постійних зусиль, спрямованих у правильному напрямку.

У такий спосіб, щастя й внутрішню гармонію забезпечує справжня ціль у житті Зрозуміло, зовсім безцільне життя не зможе дати людині щастя й поготіз Отже, треба визначити для себе мету свого існування й присвятити шіасне життя дійсно гідним цілям, за які не було б потім “мучительно больно” Також людині потрібне середовище, де б вона відчувала власну значущість і потрібність для інших, де б вона могла регулярно “поповнювати” свої душевні ємності, коротко кажучи, де б вона могла відчувати й знати, шо й люблять. І ця потреба в любові не обмежується тільки рівнем “чоловік-жінка”, батьківська й синівська, материнська й братська, побожна й патріотична – потреба в усіх цих різновидах любові має вдовольнятися, аби людина мала гармонію й щастя. Зрозуміло, що поповнити “запаси” своєї душі людина може тільки в довірливому спілкуванні. Оце й є. на мою думку. три основних “кити” щастя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Що забезпечує душевну гармонію й щастя?
Що забезпечує душевну гармонію й щастя?
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email