|  | 

Шлях

“Шлях” – місячник літератури, мистецтва та громадського життя. Виходив у Москві (1917) та Києві (1918-19) за редакцією Ф. Коломийченка. Містив твори українських письменників, критиків, літературознавців, істориків, публіцистів. Висвітлював шляхи розвитку української літератури, мистецтва, порушував проблеми громадсько-культурного життя.

Виник у березні 1917 на хвилі революційного піднесення в Україні, коли вже хитався царат, коли, як наголошувалося у вступній статті першого номера, “ніколи в історії не було так повно поставлено перед українським народом вогняне питання: бути, чи не бути”. Журнал об’єднав тодішні визначні сили української літератури (Ольга Кобилянська, А. Кримський, Галина Журба, В. Самійленко, М. Рильський, Г. Чупринка, М. Філянський, М. Щаповал, М. Чернявський, Г. Хоткевич, П. Тичина, Христя Алчевська, Олександр Олесь, І. Липа, М. Жук та ін.). Містив статті з питань музики, театру, живопису, бібліографічні огляди поточної художньої та наукової літератури (А. Товкачевський, Софія Русова, Ю. Меженко, О. Грушевський, М. Марковський та ін.).

Крім оригінальних творів, тут друкувалися переклади з Гі де Мопассана, А. Шніцлера, Г. д’ Аннунціо, Ш. Бодлера та ін. Журнал відстоював права українського народу на вільний розвиток української мови й літератури, на “поширення, піднесення і розквіт рідної культури на початках самостійності України при федеративній згоді з іншими країнами”. Культивував плюралізм поглядів у галузі громадсько-політичного і духовного життя.

На базі журналу діяло видавництво “Шлях”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Шлях
Шлях
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email