|  | 

Шпаргалка – Твір-дослідження

Від чого відбулося слово “шпаргалка”? Як з’явилося слово шпаргалка, наука точно не знає. Можливо, за основу був узятий корінь – тппар-, від “шпарити швидко, без запинки”.

Друга версія – шпаргалка походить від санскритського “shoargalle”, що означає “секретний, таємний документ”.

Але вірогіднішою представляється версія, що це слово, як і багато інших, пов’язані з освітою, дісталося нам в спадок від стародавніх греків. Шпаргалка – від польського “szpargaly” – непотрібні, списані папери, в польський прийшло з латині (“sparganom” – пелюшка, лахміття), куди, у свою чергу, було запозичене з грецького (“sparganom” – лахміття, ганчірки). Тобто шпаргалка – це пелюшка, виходить.

У сучасному значенні шпаргалка уживається з кінця XIX – початку XX століття. Хоча, безумовно, шпаргалки були відомі набагато раніше. Стародавні шпаргалки писалися стародавніми учнями на вощених глиняних табличках, які не можна заховати в кишені або за пазуху. Паперу тоді ще не існувало, а папірус і пергамент коштували дорого.

Учні, що користувалися глиняними шпаргалками, часто попадалися, піддавалися стягненням, а іноді навіть, як нездібні бути громадянами в майбутньому, – скидалися з кручі в бушуюче море. Уявляєте собі старогрецького учня, який несе на іспит десяток глиняних табличок під тунікою?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Шпаргалка – Твір-дослідження
Шпаргалка – Твір-дослідження
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email