|  | 

“Сикстинська мадонна” Рафаеля

“Сикстинська мадонна” Рафаеля Рафаель – живописець, архітектор, один із титанів епохи Відродження, представник флорентійсько-римської школи. Народився майбутній митець в Урбіно у родині художника, вчився у відомого Пьєтро Перуджино. У 1504 році Рафаель приїхав до Флоренції. Тут він швидко досяг творчої зрілості.

Слава Рафаеля була настільки великою, що у 1508 році Папа Юлій ІГ запрошує його до Рима для надання відповідального завдання: розписати святкові зали Ватиканського палацу.

Одночасно Рафаель створює багаточисельні портрети й картини. “Сикстинська мадонна” – одне з найвідоміших творінь світового живопису. Легко крокує Марія по хмарах, ніжно тримаючи дитину. її прекрасне юне обличчя відтінює смуток. Мати у передчутті трагічної долі сина, але все ж таки несе його людям.

Не по-дитячому задумливе й огорнене сутінню передчуття недоброго обличчя немовляти. Він також відчуває майбуття й готовий до нього. Опустилися на коліна святі, вражені моральною величчю материнського подвигу. Варвара схиляє голову, Папа Сикст II із захопленням дивиться на Марію.

Всі образи картини пов’язані спільністю думок та відчуттів.

Поглядами, ритмом плавних порухів й контурів, що йдуть по овалу, вони об’єднані в єдине ціле. Урочисто сприймаються блакитні, золотисті, м’яко освітлені зелені фарби. Картина “Сикстинська мадонна” написана з величезним внутрішнім почуттям готовності до жертовності заради щастя людства і хвилюватиме не одне покоління.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: “Сикстинська мадонна” Рафаеля
“Сикстинська мадонна” Рафаеля
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email