|  | 

Символи незалежної держави. Тематична виховна година в 1 класі

Мета: ознайомити учнів з державними символами, їх історією, виховувати гордість за рідну землю. Україна – наша держава. В ній багато лісів, річок, родючих степів. Є і гори – Кримські та Карпатські, моря – Чорне та Азовське, величні ріки, з яких найбільша – Дніпро.

Україна – це небо блакитне, А в тім небі зірки золоті, Сяють нам в високості привітноЦі два кольори, ніжні й прості. Україна – це жовта пшеницяІ блакитні волошки у ній. Гея, як любо кругом, подивися, В цій країні коханій моїй! Угорі небозвід оксамитний, а внизу колосисті поляКрай вітчизняний, край наш привітний, Рідне небо і рідна земля. П. Дубов.- Як називається наша країна?- Як називається столиця України?

Україна має славну історію, свої традиції. У 2012 році ми відзначаємо 20 річницю ухвалення Державного гімнугімну, прапора та герба. Це основні національні символи ( знаки, атрибути), які вирізняють один народ від іншого.15 січня 1992 року – день народження Гімну України. Гімн – це урочиста пісня, яка звучить на ознаменування сили, слави і могутності держави в урочисті хвилини.

Слова палкі, мелодія врочиста. Державний гімн ми знаємо усі. для кожного села, містечка, міста – Це клич, один з мільйонів голосів. Це,- наша клятва, заповідь священна, хай чують друзі й вороги, Що Україна вічна, незнищенна, від неї ясне світло навруги. Слова до гімну написав український поет Павло Чубинський, музику склав композитор, священик Михайло Вербицький. ( Звучить Гімн України) 28 січня 1992 року почалося життя нашого другого символу – Прапору.

Він поєднав у собі два кольори. Які? Що символізують ці кольори? ( Відповіді дітей). Прапор – це державний символ, він є в кожної держави;Це для всіх – ознака сили, Це для всіх – ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм;Синє – небо, жовте – жито;Прапор цей оберігаєм, Він – святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки вже – з народом, Українським, в Україні. Н. Поклад. 15 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила Державний Герб. Він називається – тризуб. Наш Герб – тризуб, Це зброя й сила;Наш Герб – тризуб.

Недоля нас косила;та ми зросли, ми є, Ми завжди будем, Добро і пісню несемо ми людям. Н. ПокладЗолотий тризуб на блакитному тлі – це дуже давній знак. Його запровадив князь Володимир Мономах, а до нього вожді слов’янських племен. Існує багато думок щодо значення тризуба. Одні вважають, що тризуб – це об’єднання трьох природних стрихій – повітря, води і землі, інші – що це знаряддя праці, яким люди обробляли землю, полювали на звірів, ловили рибу. Народне розшифрування нашого Герба означає ” воля”.

Робота в групах. Кожна група складає розповідь про символи України. І на завершення бесіди хочу сказати:Ще малий, але ж сміливець – сам біжить у гай…ти, мій хлопче, – українець, Те запам’ятай. Ще мала, а по барвінокВже ходила в гай…Ти, дівчатко, – українка, Тож не забувай!

Вирина стежина ріднаЗ теплої трави…Мати наша – Україна, Не забувайте ви!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Символи незалежної держави. Тематична виховна година в 1 класі
Символи незалежної держави. Тематична виховна година в 1 класі
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email