|  | 

Скорочено “Огненне коло” Багряного

У творах Івана Багряного відображається непересічна здатність письменника до гротеску, до сміху серед відчаю, до життєрадісності серед трагедій війни, Його повість “Огненне коло”, яку ви можете прочитати он-лайн чи завантажити, була четвертою частиною тетралогії “Буйний вітер”. Хоча автор називає твір повістю, за об’ємами та широтою розкриття подій його можна сміливо назвати романом. У книзі письменник прагнув зобразити трагедію молодих українських патріотів у роки Другої світової війни.

Тому другим заголовком повісті є “Повість про трагедію під Бродами”.

Оскільки в основу твору було покладено івторію неоднозначно трактованої дивізії “Галичина”, він став найбільш резонансним твором у доробку І. Багряного. Повість (читати повністю) немов об’ємне панно, на якому сторонній може побачити лише верхній шар зображення, зате втаємничений – усе те, що автор так хотів донести до свого читача. “Огненне коло” є зразком зображення війни як всесвітньої трагедії, катастрофи. Щоби якомога правдивіше передати усю жахливість події, показати страшну загибель молодих хлопців, письменник глибинно занурюється у описи боїв, у розкриття психологічного стану молодих воїнів.

Для цього твору (як і для усіх інших своїх творів) Багряний бере за основу документальний факт.

У книзі ця документальність подій була викликана простим бажанням донести до читача справжню історію битви під Бродами. При цьому реальні кадри бою перетворювалися на витвори мистецтва. написані людською кров’ю. Ці аж надто живі описи жахають читача, спонукають його переживати те почуття приреченості, яке витало, мов чорна птаха смерті, над полем бою.

Екзистенційні мотиви у повісті подані через призму багрянівського баченням – з вірою у людину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Скорочено “Огненне коло” Багряного
Скорочено “Огненне коло” Багряного
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email