|  | 

Скорочено “Рибалка” Гулака-Артемовського

МАЛОРОСІЙСЬКА БАЛАДА Вода шумить. Вода гуля. На березі Рибалка молоденький На поплавець глядить і примовля: – Ловіться, рибочки, великі і маленькі!

Що рибка смик – то серце тьох. Серденько щось Рибалочці віщує: Чи то тугу, чи то переполох, Чи то коханнячко. Не зна він, – а сумує! Сумує він, – аж ось реве.

Аж ось гуде, і хвиля утікає. Аж гульк. з води Дівчинонька пливе, 1 косу зчісує, і брівками моргає. Вона й морга, вона й співа: – Гей, гей! не надь, Рибалко молоденький. На зрадний гак ні щуки, ні лина.

Нащо ти нівечиш мій рід і плід любенький? Коли б ти знав, як Рибалкам

У морі жить із рибками гарненько. Ти б сам пірнув на дно к линам І парубоцькеє оддав би нам серденько! Ти ж бачиш сам, – не скажеш: ні, – Як сонечко і місяць червоненький – Хлюпощуться у нас в воді на дні – І із води на світ виходять веселенькі!

Ти ж бачиш сам, як в темну ніч Блищать у нас зіроньки під водою. Ходи ж до нас, покинь ти удку пріч, – Зо мною будеш жить, як брат живе з сестрою! Зирни сюди. Чи се ж вода. Се дзеркало, – глянь на свою уроду.

Ой, я не з тим прийшла сюда, Щоб намовлять з води на парубка невзгоду! Вода шумить. Вода гуде. І ніженьки по кісточки займає.

Рибалка встав, Рибалка йде. То спиниться, то вп’ять все глибшенько пірнає. Вона ж морга, вона й співа. Гульк. – приснули на синім морі скалки. Рибалка хлюп.

За ним шубовсть вона. І більше вже ніде не бачили Рибалки.

Сюжет балади “Рибалка” навіяний П. Гулаку-Артемовському відомим твором видатного німецького поета Гете. Але твір має виразні національні ознаки, наближений до фольклорного твору високою емоційністю (вживається багато окличних речень, звертань, вигуків), вживанням зменшувально-пестливих слів, використанням казково-легендарного сюжету про зваблення молодих рибалок міфічними річковими істотами – русалками. Романтично налаштований юнак, який прагнув кохання, піддався чарам Дівчиноньки і пропав на дні ріки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Скорочено “Рибалка” Гулака-Артемовського
Скорочено “Рибалка” Гулака-Артемовського
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email