|  | 

Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ

А. МОЙСІЄНКО

Хижих

Мечем

Мирим.

За жанром цей вірш – паліндром. Він складається всього з трьох слів-рядків, кожен з яких читається як зліва направо, так і навпаки. Крапка в кінці речення свідчить про відсутність агресивності, тобто поезія має миротворчу функцію, а не войовничу, як може видатися при першому ознайомленні. Зміст поезії свідчить, що мова йде не про знаряддя вбивства, а про “меч духовний” , який проникає в камінне серце ворога і перемагає його. Не випадково відомий латинський вислів говорить: “Обачний подорожній оперізується мечем”.

Отже, поезія А. Мойсієнка – це розгорнута метафора, яка сприймається як риторичне твердження: мечем творять злочини, але ним же і зупиняють зло.

Український графік В. Чупринін (автор візуальної поезії, редактор часопису зорової поезії) зобразив паліндром А. Мойсієнка у такий спосіб:

Меч може бути символом воїнської зброї, символом влади, однак у якості емблеми апостола Павла виступає “меч духовний, котрий є слово Боже”; меч також вважали інструментом мучеництва. На своєму малюнку В. Чупринін зобразив не тільки мечі, а й козацьку шаблю – це має символічно поєднувати зорову поезію сучасності з традиціями барокової культури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ
Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email