|  | 

“Сом” – Остап Вишня (1889-1956)

Підручник Українська література 11 клас

Українська література 1920-1930 років

Остап Вишня (1889-1956)

“Сом”

Усмішка “Сом”, вперше надрукована в журналі “Дніпро” (1953, № 11) згодом увійшла до збірки “Мисливські усмішки”. За обсягом усмішка “Сом” досить велика, складається з чотирьох автономних частин. Перша частина присвячена змалюванню тихої річки Оскол і дикої живності, якої в очеретах видимо – невидимо. З величезною любов’ю автор описує, як сільська молодь плаває на човнах, уквітчується білим лататтям, як радує око пташиний рай річкового царства.

До кожного виду диких пташок в Остапа Вишні знаходяться оригінальні порівняння, що виникають на основі точних спостережень: “Дикі курочки… рудувато-чорнувато-крапчастенькі, на довгеньких ноженятах. І ноженятами тими вони бігають по зеленому лататті, як по паркету. Зелене латаття під ними навіть не вгинається – такі вони легесенькі – болотяні курочки” . У другій і третій частинах усмішки виникає колоритний типаж – дід Панько, котрий розповідає про те, як сом з’їв гусака, а згодом і панського собаку – сетер-гордона Джоя. З уст діда Панаса ми довідуємося про ще одну фантастичну рибину, яка проти течії притягла з-під Канева рибалку на човні. Четверта частина – своєрідне авторське узагальнення з рибальськими порадами, на яку принаду ловити сома, що можна знайти в його нутрощах, а також про те, як рибальська уява з року в рік додає сомам і ваги, і розмірів: “Можливо, що з розвитком рибальства сом важитиме тонну і ковтатиме симентальських бугаїв і невеличкі буксирні пароплави… А сома… мені самому доводилося бачити такого завбільшки, як комбайн!

Тільки трохи довшого” . Як бачимо, загальний тон усмішки витримано в руслі рибальських побрехеньок і фантастичних перебільшень.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: “Сом” – Остап Вишня (1889-1956)
“Сом” – Остап Вишня (1889-1956)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email