|  | 

Спиридон Черкасенко (1876-1940)

Українська література 6 клас

КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА

Спиридон Черкасенко (1876-1940)

Я – вгорі. Я – на дзвіниці!

Я – на варті, – стережу!

Серце маю я із криці.

Як ударю – розбуджу.

Спиридон Черкасенко

Спиридон Черкасенко народився 24 грудня 1876 року в місті Новий Буг на Херсонщині в селянській родині. Навчався у Новобузь кій вчительській семінарії. Вчителював на Катеринославщині (тепер – Дніпропетровська область) та Донбасі. Він дуже любив дітей і педагогічну працю.

Перші художні твори почав писати на тематику шкільного життя. Герої його творів (оповідань, казок) – чесні, порядні, щирі і добрі люди.

Працював Спиридон Черкасенко і над укладанням шкільних підручників рідною мовою. Зокрема, у 1905 році він підготував українську читанку.

Якийсь час Спиридон Черкасенко жив у Києві, працював на журналістській роботі, редагував перший педагогічний журнал “Світло”. Писав п’єси, які ставилися на сцені театру у Києві.

З 1923 року письменник проживав в Ужгороді на Закарпатті. Тут він друкував свої твори для дітей у журналі, який називався “Пчілка”. Наприкінці 20 х років письменник переїхав до Праги (Чехія), де й прожив до кінця життя. Тугу за рідною землею, яку щиро любив, виливав у поезій В одному з віршів він писав:

О краю рідний, мое кохання!

Лани широкі, гір шпилі!

О сльози Рідної Землі! –

Вас не забути до сконання.

Помер письменник 8 лютого 1940 року.

Його творчий доробок – понад 30 книг. Це поетичні, прозові і драматичні твори. Чимало віршів С. Черкасенка стали народними піснями.

Що? Коли? Чому? Як?

1. Розкажіть про життєво-творчий шлях Спиридона Черкасенка. Які факти з життя письменника вам особливо запам’яталися? 2. Де навчався письменник?

Якою діяльністю він займався, крім письменницької? 3. Як він ставився до дітей? Про що написані його перші художні твори?

4. Де проживав письменник в останні роки свого життя? 5. Який творчий доробок залишив Спиридон Черкасенко? 6. Як ви розумієте слова, винесені як епіграф до його творчості?

На сторожі чого стояв письменник?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Спиридон Черкасенко (1876-1940)
Спиридон Черкасенко (1876-1940)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email