|  | 

Справжня хлоп’яча дружба (образи Тома Сойєра та Генльберрі Фінна) МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС

5 клас

СВІТ ДИТИНСТВА

МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС

Справжня хлоп’яча дружба (образи Тома Сойєра та Генльберрі Фінна)

Мабуть, не помилюся, коли скажу, що діти усього світу люблять веселі й правдиві історії, захоплюючі й ненав’язливо повчальні, оскільки вони страшенно не люблять нотацій.

Саме такі твори писав улюбленець дітей усього світу – американський письменник Марк Твен. Не одне покоління дітей і дорослих читало й перечитувалозахоплюючу історію про двох нерозлучних друзів – Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна.

Вони, звичайно, різні, але між ними багато й спільного. Том і Гек – сироти. Тома виховує тітка Поллі. Гек був сином відомого в містечку п’яниці.

Він не мав навіть власного притулку.

Дорослі не сприймали злидаря, а усі діти містечка заздрили Гекові: він мав свободу, про яку інші могли тільки мріяти. Незважаючи на своє важке дитинство, Гек порядний, сміливий, добрий, веселий. А ще він надійний, ніколи не зрадить і доведе справу до кінця. Тяжкі обставини життя не знищили в його душі людяності і доброти, хоча у своєму короткому житті хлопчина бачив добра небагато.

Гек надзвичайно самостійний, адже йому самому доводиться вирішувати усі свої проблеми. Звичайно, він не був таким охайним, як Віллі, але з ним ніколи не було нудно.

Тому Сойєру трішки легше, адже живе він у тітки. Дах над головою у нього є, ще й годують завжди смачно. Та хлопчина ніколи не був жадібним і не забував про свого друга, Гека Фінна, завжди намагався поділитися їжею, розуміючи, що того ніхто так не нагодує.

Том надзвичайно кмітливий і має неабиякі організаторські здібності. Особливо, якщо йому це вигідно. Згадаймо, як вміло він організував фарбування паркану, зацікавивши друзів цією роботою.

Взагалі, Том і Гек надзвичайно вигадливі. Вони іноді бешкетували. Однак у критичних ситуаціях хлопці завжди приймали важливі, правильні рішення.

Тому їхні вчинки заслуговують на повагу.

На мою думку, Том і Гек – справжні друзі. Адже вони завжди допомагають один одному і ніколи не зраджують. А в дружбі це надзвичайно важливо.

Повість Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра” я вважаю найкращим твором, написаним для хлопчиків. Тому що, розповідаючи історію про Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна, письменник вчить бути сміливими, благородними, чесними, справжніми чоловіками. Але робить це з якоюсь легкістю, без нотацій, як інші дорослі.

Тому усі діти й читають з величезним задоволенням його повість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: Справжня хлоп’яча дружба (образи Тома Сойєра та Генльберрі Фінна) МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС
Справжня хлоп’яча дружба (образи Тома Сойєра та Генльберрі Фінна) МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email