|  | 

Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті “Гуси-лебеді летять” – І варіант – МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ

Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті “Гуси-лебеді летять”

І варіант

Спогади М. Стельмаха про своє дитинство лягли в основу повісті “Гуси-лебеді летять”. Головний герой твору – хлопчик Михайлик, в якому легко впізнати самого письменника.

Михайлик дуже розумна і розвинена дитина. Biн сам навчився читати і з того часу перечитав всі книги, що “ще не встигли докурити в селі”. З надзвичайним задоволенням ходить він до школи. Його не лякає навіть те, що по холоду доводилося бігти на заняття без чобіт.

Але Михайлик пізнає навколишній світ не тільки в школі. Багато казок та легенд розповідає хлопчику мудрий дід Дем’ян. З щедрівок, які взимку співали селяни, він дізнається про народні звичаї та прикмети. Батько привчає сина до хліборобської праці, а мати виховує в ньому любов до природи: “роси, легенького ранкового туману, п’янкого любистку, м’яти, макового цвіту, осіннього гороба і калини”, вчить розуміти її.

Саме тому Михайлик такий чуйний і уважний до світу природи. Його ніжна душа прагне дива. Він мріє, щоб люди ніколи не “одлітали” з села.

Хлопець вміє співчувати чужому лиху, прагне допомогти бідним людям з голодного краю.

Мені дуже сподобався Михайлик за його щире серце, чесну і доброзичливу вдачу. Я захоплююсь його чуйністю до природи, а також багатою уявою. Мені здається, що цей хлопець, коли виросте, стане прекрасною людиною, яка буде любити рідний край, працювати для нього.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті “Гуси-лебеді летять” – І варіант – МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ
Сприйняття Михайликом навколишнього світу в повісті “Гуси-лебеді летять” – І варіант – МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email