|  | 

Спывпраця між ДНЗ та ЗОШ

Відділ освіти ПетропавлівськоїРайонної Державної АдміністраціїРайонний семінарЗабезпечення наступності між дошкільним навчальним закладом, загальноосвітнім навчальним закладом та сім’єю Місце проведення: Дмитрівський дитячий садок №2 “Ромашка” Час 9.00-11.20 Кількість учасників 25с. Дмитрівка 2012р. План роботи семінару1.

Наступність і перспективність дошкільної і початкової освіти.2. Співпраця між навчальними закладами.3. Укладання угоди про співпрацю між навчальними закладами.4.

Перегляд спільного осіннього свята з Мері Попінс з участю школярів Дмитрівського ЗОШ та учительки початкових класів Шевченко І. М. 5. Взаємовідвідування між ДНЗ та ЗОШ. Виступ вчительки начальних класів Шевченко І. М.6. Адоптація дітей до шкільного навчання.7. Тренінг для учасників.8.

Анкетування для учасників. 1. Наступність і перспективність дошкільної і початкової освіти. Вправа на знайомство”Вітаю вас”Хід проведення Пропоную підводитися тих людей, які вважають, що це стосується їх:- встаньте ті, у кого чорне волосся;- встаньте ті, хто має гарну посмішку;- встаньте ті, хто має доньку;- встаньте ті, хто має сина;- встаньте ті, хто вважає себе гарними матір’ю, батьком;- встаньте ті, хто прийшов сьогодні на нашу зустріч з гарним настроєм і хоче отримати безліч позитивних вражень і корисних порад. Метафора “Річка та береги”Мета: на емоційно-смисловому рівні допомогти учасникам усвідомити роль батьківського впливу на становлення особистості дитини.

Час: 5 хв. Хід проведення”Мені подобається порівнювати дитину з водою. Це річка весела та стрімка, бурхлива, або ж глибока та повільна. Вона пливе собі, куди їй заманеться, рухається вільно та невимушено.

Але рух кожної річки визначає її русло, ті береги, яких ми називаємо “батьками”. Вони, завжди ніби попереду, визначають основне спрямування її руху. Якщо батьки знають, як виховувати дитину, мають свої стійкі ціннісні настанови, розуміють, що є важливим для дитини, – то це береги міцні, надійні. Тоді і річка почувається захищеною та більш впевненою.

Де ви бачили такі береги, які б тиснули на річку чи змушували її плисти в інший бік? Річка пливе вільно у відповідності до своєї природи, але береги дещо скеровують її рух. Річка, яка не має берегів розтікається, поступово перетворюючись на болото. Так і дитина, яка не відчуває підтримки, розумного контролю з боку батьків не має життєвих орієнтирів, чіткого самоусвідомлення своїх справжніх бажань та потреб.

Тому часто потрапляє під чужий вплив або тиск оточення. Діти наслідують своїх батьків, вони ніби віддзеркалюють їхню поведінку, манери спілкування, але, головне, – засвоюють саме ті цінності, ті головні життєві принципи, які сповідують батьки. Тому помиляються ті батьки, які впевнені, що дитина буде робити так, “як я говорю”.

Насправді, ж вона буде робити так, “як я роблю”. Тому батькам важливо бути послідовними у думках, переконаннях та діях.”Співпраця між навчальними закладами Наш дитячий садок №2 “Ромашка” функціонує з 1965 року. Ми маємо достатній досвід роботи з організації освітнього процесу як для дітей дошкільного віку так і для учнів початкових класів. Навчально-виховний комплекс – це навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття дошкільної та початкової освіти. Його організаційною особливістю є наявність двох підрозділів – дошкільного та шкільного у межах одного навчального закладу.

Це дає змогу врахувати особливості проведення освітнього процесу під час роботи з дітьми дошкільного та шкільного віку, їхні індивідуальні особливості, рівень розвитку тощо. Дошкільний підрозділ забезпечує належний рівень дошкільної освіти дітей віком від 3 років до 6 (7) років відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти; шкільний підрозділ – відповідний рівень початкової загальноосвітньої підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту початкової загальної освіти. Між педагогічними працівниками нашого навчального закладу налагоджена тісна взаємодія, оскільки наш колектив має спільну мету діяльності, розв’язує спільні завдання. До проведення різних заходів (засідань педагогічної ради, відкритих переглядів різних форм роботи з дітьми, свят тощо) залучаються всі працівники навчального закладу. Тому упевнено можна сказати.

Що для дітей, які відвідують старшу групу і будуть навчатись у першому класі Дмитрівської ЗОШ до якого належить і наш дитячий садок №2 “Ромашка”, проблем наступності та перспективності дошкільної та початкової освіти немає. Укладання угоди про співпрацю між навчальними закладами

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Спывпраця між ДНЗ та ЗОШ
Спывпраця між ДНЗ та ЗОШ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email