|  | 

Стаття на тему: “Мої життєві орієнтири”

Загальноосвiтня школа II-III cтупенiв №10Кiровоградської мiської радиКiровоградської областi на тему:”Мої життєвi орiєнтири” Пiдготувалаучениця 10-А класу Гузовська Свiтлана2012 р. Протягом життя кожна людина хоче бути схожою на когось, орієнтуватися на той чи на iнший вчинок. Хтось хоче бути схожим на тата, хтось на маму, а коли люди дорослішають, то обирають орієнтиром видатних людей, які досягнули в житті неабияких успіхів. На мою думку, люди роблять цей вибір тому, що орієнтуються на найкращі моральні цінності. По-перше, вони прикрашають людину, тому вона має безліч хороших друзів та знайомих, які цінують її за ці моральні якості. По-друге, завдяки їм ми здобуваємо повагу й шану інших.

Розмірковуючи над цим, я пригадала головну героїню однойменного твору Ліни Костенко,,Маруся Чурай” – Марусю. Весела, привітна дівчина, її пісні співала вся Полтава. Але з нею трапилась біда.

Ось вона стоїть у суддівській залі, чекаючи вироку. Та хіба ж вона оступилася б, коли б не її зрадливий коханий? Хіба її моральні якості зникли? Звичайно, ні. Доказами цього є те, що пише Ліна Костенко в таких своїх рядках: “Що ж це виходить?

Зрадити в житті державу – злочин, а людину – можна?” Закони моралі повинні бути найвищими законами людства, за ними людина й повинна відповідати перед собою та Богом, тому що перед суддею може стати і той, хто є морально та духовно чистою людиною. Проводячи історичні паралелі, я згадала 1932-1933 роки, коли в Україні був голодомор. Деякі люди, перебуваючи в стані страшного голоду, забули про всі закони моралі, щоб не вмерти, їли собак, котів і навіть людей.

Саме так, адже таке страшне явище, як канібалізм було виявлене в ті часи. Звичайно, умови тодішнього життя виправдовують їхні вчинки. Перед людьми поставав вибір: забути про закони моралі – і вижити чи дотримуватись правильних орієнтирів – і померти. Це був нелегкий вибір, і багато людей, які все життя орієнтувалися на закони моралі, мусили відступитися від них. Я ж хочу стати психологом.

Здається, що саме ця професiя менi бiльше до душi. Психолог – це та людина, яка здатна допомогти морально. Сфера застосування професійних навиків психолога вельми широка, але все ж таки її можна обкреслити: робота з психічно здоровими людьми, що зазнають труднощів у повсякденному житті – спілкуванні, родинних стосунках, на роботі або навчанні, після перенесеного стресу тощо. Завданням психології поряд із вивченням психологічних фактів і закономірностей, є встановлення механізмів психологічної діяльності. Це означає вивчення роботи конкретних анатомо-фізіологічних апаратів, які здійснюють той чи інший психічний процес.

Тут психологія стикається з рядом наук: медициною, фізіологією, біофізикою, біохімією, кібернетикою та ін. На перший погляд все дуже легко сприймаїться, але психологiя – це цiла наука, яка потребує до себе багато уваги. Узагальнюючи, наголошу: хто все своє життя йде, орієнтуючись на закони моралі, той ніколи не залишиться сам і матиме щирих друзів, люблячих батьків та міцну родину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Стаття на тему: “Мої життєві орієнтири”
Стаття на тему: “Мої життєві орієнтири”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email