|  | 

Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

“Марія” – роман-хроніка, роман-спалах, який У. Самчук присвятив матерям, які загинули голодною смертю на Україні у 1932-1933 роках. Роман “Марія” – це хроніка життя жінки-селянки, яка є втіленням трагедії всієї України.

Марія, центральний персонаж твору, – трудівниця, дружина, матір. Це жінка, яка кохала, раділа, працювала, ростила дітей і все життя тяжко страждала. Рано залишилася сиротою.

В дні похорону батька, а потім матері сиділа маленька дівчинка голодна. Вона ще не до кінця усвідомила трагедію втрати батьків, та вже знала, що таке голод. Із напівголодного існування почалося її подружнє життя з Гнатом.

Марії випала така доля, що біди сипалися на голову бідолашної жінки, мов з решета. Не втішившись і не отямившись після одного нещастя, Марія зустрічалася з новим випробуванням. Скільки вимучилася Марія, чекаючи на взаємне кохання Корпія, великим потрясінням для неї була смерть першої дитини, додала горя звістка про загибель сина Демка.

Витримала вона і образливі сварки з свекрухою, і справжнє пекло, яке очікувало на неї у родині Корпія, побої і лють черствого чоловіка.

Все життя Марія тяжко працювала, все життя вона когось рятувала: Корпія від ледарства, господарство від занепаду, Гната від тюрми, дітей від голоду. Цю мужню і сильну духом жінку не здолали ані труднощі, ані важка робота, ані негаразди сімейного життя. її здолав голод і трагедія власного роду. Безлад, руйнація сталого життєвого ладу, божевілля дочки і смерть онуки – все це забрало в Марії останні сили.

Марія не боялася смерті, вони з Гнатом перейшли межу земних стосунків ще на землі і, вмираючи, вона наче “починала поволі передивлятися розгорнену Гнатом книгу свого життя”.

Марія – духовно сильна натура, працьовита, розумна. Недаремно автор назвав її Марією, іменем, яке перекладається як “противитися” або “гірка”. Улас Самчук створив типовий образ жінки, який є уособленням материнства, уособленням гіркої долі самої України.

Смерть Марії – це засторога автора, попередження про можливе випробування для українського народу, це заклик дбати про долю свого народу, піклуватися про майбутнє своєї держави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)
Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email