|  | 

СТРІЧА (доля)

Богиня доброї долі – одне із втілень Рожаниці, вона має інформацію про майбутнє подружніх пар, народження дітей (втілення нових душ). Долі-Стрічі присвячений день Стрітення (1-2 лютого за відновленим язичницьким календарем). Цього дня, за народною вірою, богиня зима зустрічається з богинею весною.

Весну уявляють у вигляді молодої дівчини, прикрашеної квітами, зелами, радісної й сонячної красуні, а зиму – в образі злої старої жінки у снігових хутрах, від якої віє холодом, морозом.

Дві суперниці змагаються, хто кого переможе. За тим, як міняється погода цього дня, визначають, яким буде літо, врожай цього року. Як правило, це перший зимовий день, у який сонце світить надзвичайно яскраво. Отже, астрономічно свято Стрітення настає значно раніше, ніж це відзначає православна церква. У наших сусідів, західних слов’ян, збереглися звичаї цього дня закликати Богиню Стрічу в гостину, пригощати її доброю стравою.

Тоді вона розщедриться й подарує господарям щастя. Суперниця Стрічі – Нестріча, тобто зла доля (Недоля). Існує повір’я, що Нестрічу треба відганяти й посилати її ворогам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: СТРІЧА (доля)
СТРІЧА (доля)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email