Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)
Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)
ТЕМА: повинна включати назву розділу і конкретно тему уроку, який розглядається.
МЕТА: – навчальна (включає в себе зміст пояснювальної записки та вимоги на кінець навчального року )
– розвиваюча – приоритетне місце на уроці (розвиваємо пам’ять, мислення, мовлення, уяву).
– виховна (виховуємо особисті якості – охайність, посидючість, …)
ОБЛАДНАННЯ: обов’язково наявність індивідуальної, не повинно бути багато великих, дуже яскравих картинок, різного розміру ).
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань (до 5 хв.)
А – Підготовка до сприйняття знань (коли учні нічого не знають з цієї теми ).
Б – Діагностика знань учнів з теми, що діти знають з теми.
ІІ. Евокація ( Усвідомлення ) (до 22 хв.)
– Практична робота учнів – (фронтальна, групова, під керівництвом учнів )
– Презентація роботи.
ІІІ.
Рефлексія (до 5 хв.)
Самостійна робота учнів: (як кожна дитина засвоїла матеріал )- індивідуальні картки, диктант, …
Відповіді учнів повинні починатися словами: Я думаю…, я вважаю…, тому що…,
ІV.
Підсумок уроку
– То як знайти?
– Яким чином?
V.
Домашнє завдання
(не обов’язково в кінці уроку)
– Досліди…
– Поспостерігай…
– Розкажи батькам… і т. п.
VІ. Оцінювання
(не обов’язково в кінці уроку)
Педагогічна оцінка, самооцінка, взаємооцінка.
Критерії самооцінки і взаємооцінки.
– Активність 3 бали
– Компетентність (знання) 3 бали
– Уміння застосовувати знання 3 бали
– Уміння співпрацювати 3 бали
–
12 балів
Структура інтерактивного уроку
І. Мотивація
Мета – сфокусувати увагу учнів на проблемі і викликати інтерес до обговорюваної теми. Використати для цього можна запитання, цитати, невеличкі історії, завдання тощо. (Займає цей етап не більше як 5 % робочого часу.)
ІІ.
Представлення теми та очікуваних результатів
Мета – забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того, чого вони повинні досягти в результаті уроку й чого від них очікує вчитель. (Приблизно 5 % часу.)
ІІІ. Надання необхідної інформації
Мета – дати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання. Це може бути міні-лекція, ознайомлення з роздатковим матеріалом. Презентація виконаного домашнього завдання.
На самому уроці вчитель може ще раз звернути увагу на інформацію, особливо на практичні поради, якщо необхідно – прокоментувати терміни або організувати невеличке опитування. (Приблизно 10 % часу заняття.)
ІV. Інтерактивна вправа – центральна частина заняття
Мета – практичне засвоєння матеріалу.
Послідовність проведення цього етапу така:
– інструктування – вчитель розповідає учням про мету вправи, про правила, про послідовність дій та обсяг часу на виконання завдань; запитує, чи все зрозуміло;
– об’єднання в групи і (або ) розподіл ролей ;
– виконання завдань (учитель виступає організатором, консультантом, ведучим дискусії);
– презентація результатів роботи;
– на інтерактивну вправу відводять 60 % часу на уроці.
V. Підбиття підсумків
Мета – обговорення задля усвідомлення зробленого на уроці.
Слід повернутися до очікуваних результатів, оголошених на початку уроку.
Бажано поставити учням запитання :
– Що нового дізналися?
– Яких навичок набули?
– Як це можна застосувати в житті?
– Що сподобалося на уроці?
На цей етап відводять до 20 % часу на уроці.
Твір на тему: Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)
Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)