|  | 

СВАРОГ

Бог-творець Всесвіту, чоловіче втілення Роду. Сварог – небесний коваль, який викував Світ. Він населив Землю різними істотами, створив перших людей, став покровителем шлюбу й сім’ї.

У давні часи Сварог зображався лише символічно, бо він був збірним поняттям для всіх богів-місяців, але пізніше його зображали з топірцем у золотих руках, або з молотом у Небесній кузні. Він має епітет прекраснорукий, тобто Бог-митець. Саме від цього образу походить український вислів “золоті руки”, яким позначають майстрів якоїсь справи. Сварог є втіленням космічних потуг Світла, Вогню, Повітря (Ефіру), а також Батьком зодіакальних сузір’їв, що отримали назви Сварожичів.

Давня чеська книга “Mater Verborum” – “Мати Слів”- перекладає наше ім’я Сварог словом Зодіак. Отже, Коло Свароже означає річне коло сузір’їв, тобто календар. Ім’я Сварог походить із санскритського (давньоарійського) кореня свар-, що означає голос, звук, нота, від яких походять слова зі значенням: звучати, співати, сяяти, блищати, сварити, а також Сонце, сонячне сяйво, небо. Існує також форма Зварог, Зворожини – назва свята, що її старі люди пам’ятали в Україні ще на початку XX століття-Існували й імена, похідні від Сварог, що надавалися людям, народженим в січні:

“Хвалимо Сварога – Діда Божого,

Який тому роду Божеському є началом

І всенькому роду криниця вічна,

Яка витікає влітку від джерела свого,

І взимку ніколи не замерзає.

А тієї Води Живучої п’ючи, живемо,

Допоки не прийдемо, як і все, до нього

І прибудемо до Лук його райських”.

Велесова книга, дощечка 11-А.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: СВАРОГ
СВАРОГ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email