|  | 

Світове значення творчості – Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко

Світове значення творчості

Думка, що творчість Т. Г. Шевченка належить не лише Україні, а і всьому світові, підтверджується тим фактом, що його твори перекладено всіма слов’янськими мовами і багатьма мовами інших народів. Захоплено відгукнулись на творчість Великого Кобзаря Елізе Рекло, Георг Брандес, Альфред Єнсен, Любен Каравелов, Етель-Ліліан Войнич, Еліза Ожешко, Тодор Павлов, Рокуел Кент, Назим Хікмет, Луї Арагон та багато інших всесвітньовідомих літераторів.

Тарас Шевченко завжди ставав на захист знедолених незалежно від їх національної приналежності. Так, в поемі “Кавказ” він із вболіванням стежить за боротьбою народів Кавказу проти поневолення російського царату, у поемі “Єретик” оспівує боротьбу чеського народу проти національного і соціального гноблення. Тому можна з впевненістю сказати, що творчість Шевченка глибоко інтернаціональна. Полум’яне слово поета не має часових і просторових меж, воно звернене до всіх, хто бореться за свою незалежність.

Як засвідчив Євген Маланюк, “хтось вже давно сказав, що цитатами з Шевченка, як цитатами з Біблії, можна доводити “все”. І кожна “ідеологія” чи “партія” у нас може – при допомозі тих цитат – з тріумфом проголошувати Шевченка “своїм”.

Саме тому творчість Т. Шевченка вплинула на білоруських поетів Янка Купала та Якуб Колас. Перші переклади Шевченка грузинською мовою здійснив поет Акакій Церетелі. А дослідники грузинської літератури вказують на спільні мотиви творчості Т. Шевченка, А. Церетелі та І. Чавчавадзе.

“Кобзар” Шевченка перекладено майже всіма існуючими мовами. Прогресивні письменники всього світу бачили в Шевченкові великого революційного поета, що кликав на боротьбу проти гніту і несправедливості.

Пам’ятники Великому Кобзареві побудовані не тільки на батьківщині поета, а і в інших країнах, таких як Канада, США, Франція, Румунія. Відкрито музеї та пам’ятники поетові у багатьох містах України й інших державах колишнього СРСР (наприклад, існує Форт Шевченка в Казахстані).

Іменем Шевченка названо школи, підприємства, навчальні й наукові заклади, театри.

На сценах багатьох театрів України ідуть вистави за творами Кобзаря. Щороку в день народження поета прогресивна громадськість України схиляє голову в глибокій пошані до пам’яті великого митця. Після проголошення незалежності України стало доброю традицією відзначати й річниці з дня перепоховання Т. Шевченка. “Шевченківські дні” стали для українського народу днями самовизнання і усвідомлення своєї значущості у світі. Бо саме Т. Шевченко першим в українській літературі пророкував нашому народові щасливе майбутнє.

До постаті Шевченка звертаються письменники і поети. Павло Тичина, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Іван Кочерга, Юрій Яновський, Оксана Іваненко, Ліна Костенко та інші змалювали у своїх творах безсмертний образ Кобзаря.

Українські шевченкознавці, звертаючись до творчості поета, допомагають краще усвідомити його роль у літературному процесі минулого і наших днів. Шевченківська тема посідає велике місце у творах художників, композиторів, скульпторів, кіномитців. Відкрито Державний музей Шевченка, з 1962 р. щорічно присуджується Державна премія України ім. Т. Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Світове значення творчості – Тарас Григорович Шевченко
Світове значення творчості – Тарас Григорович Шевченко
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email