|  | 

Тайна мого імені – IІІ варіант

6 клас

III варіант

Ім’я людині дається при народженні. Раніше імена давали за святцями. Зараз у батьків більш широкий вибір. Багато імен, якими зараз нарікають дітей, мають іноземне походження. От, наприклад, мене звуть Дмитро.

Це ім’я походить від давньогрецького слова “деметрис” – той, що належить Деметрі. В античній міфології Деметра – богиня землі і родючості. Мого батька кличуть Леонідом. Його ім’я походить від давньогрецького імені Леонідас.

Де “lеоп” означає лев, a “aides” – зовнішність. Тож, буквально ім’я означає – син лева, левеня, подібний до лева.

Матусю мою звуть Тетяна. Це ім’я має дві версії походження – латинську і давньогрецьку. За латинською версією воно походить від імені сабінського царя Татіус (сабіни – італійські племена, що жили на пагорбах Риму).

На давньогрецькій це ім’я означає – засновниця, упорядниця. І тільки моя сестричка має ім’я слов’янського походження: Світлана (від “світло”).

Кажуть, що від імені людини залежить її доля. Недаремно ж капітан Врунгель (герой відомої книги) казав: “Як ви яхту назвете, так вона і попливе!” Так і з людьми: ім’я повинно личити людині так само, як зачіска або одяг.
Тайна мого імені – IІІ варіант