|  | 

Тарас Бульба – герой повісті М. В. Гоголя

Тарас Бульба – герой повісті М. В. Гоголя Усе давало йому перевагу перед іншими: і похилі літа, і досвідченість, і вміння рухати своїм військом, і найсильніша від усіх ненависть до ворогів. М. В. Гоголь Тарас Бульба – головний герой повісті М. В. Гоголя – був “одним з числа корінних, старих полковників” і зміст свого життя бачив у боротьбі за незалежність Батьківщини. У своїх товаришах, козаках, він цінував хоробрість, сміливість. Коли сини Тараса, Остап і Андрій, повернулися додому з бурси, Тарас, не давши їм погуляти досхочу, побути з матір’ю, поспішив вирушити на Січ.

Будучи за характером впертим і запальним, Тарас був твердо переконаний, що справжнім козаком, істинним воїном можна стати тільки в Запоріжжі, тільки там можна опанувати дійсну військову школу й науку. Дуже гірко Тарасові, що один з його синів, Андрій, став зрадником. Але ж як пишався він синами! І гарні, і безстрашні, і вмілі! Але не побачив хоробрий отаман червоточинки у своєму синові.

А довідавшись про зраду Андрія, сам його і вбив. Тарас Бульба – сміливий і передбачливий отаман. Він піклується про побут козаків свого куреня і навіть в останні хвилини свого життя думає й хвилюється за них, кричить, щоб забирали човни й змогли втекти від погоні.

Дуже високо цінував Тарас почуття товариства, засуджував тих козаків, хто міг залишити в біді товариша. У героїчній боротьбі з ворогами Тарас проявляє гарячу любов до Батьківщини, беззавітну хоробрість, ненависть до ворогів. Мужньо переносить Тарас страшні муки й смерть. І по праву ми вважаємо Тараса Бульбу народним героєм: він боровся за незалежність народу, вірив у його сили, міцно пов’язаний з ним одним бажанням, однією мрією: “Нехай же цвіте Російська земля!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Тарас Бульба – герой повісті М. В. Гоголя
Тарас Бульба – герой повісті М. В. Гоголя
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email