|  | 

Тато, мама, я – читацька сім’я

Бібліотечні уроки

Тато, Мама і я – читацька сім’я

Конкурсна програма для початкових класів 1 конкурс 1 Як називається. зібрання творів Т. Г. Шевченка? (“Кобзар”) 2.Про кого йдеться: “…За три копи куплена…”? ( “Коза – Дереза”)

3.Кого з українських поетів називають “Каменярем”? (І. Я. Франка) 4.Як звуть удава у казці Д. Р. Кіплінга “Мауглі”? (Каа) 5.Хто написав романи “Діти капітана Гранта”, “Таємничий острів”? (Жюль Верн)

6.Як звати чоловіка “Язикатої Хвеськи”? (Петро) 7.На що полював Дуремар у казці “Золотий ключик”? (На пиявок) 8.Як звати героя української казки, якому в скрутну хвилину допомогло гусеня? (Телесик) 9.Хто написав трилогію про Карлсона? (Астрід Ліндгрен) 10.Як звуть найбільш відомого героя А. Конан – Дойля? (Шерлок Холмс).

2 конкурс В народних прислів’ях та приказках звучить гімн книзі. Пропонуємо кожній команді за три хвилини написати на листку якомога більше прислів’їв про книгу.(За кожне прислів’я – 1 бал)

А в цей час пропонуємо болільникам відгадати загадки.(За кожну правильну відповідь даруємо невеличкий календ арик).

Загадки

1.У воді росте, кохається, Вкинь у воду – злякається. ( Сіль) 2.Бють мене ціпами, ріжуть мене ножами. За те мене отак гублять, бо всі мене дуже люблять (Хліб)

3.Летить коник, басує, полем – долом пустує. Ніхто його не впіймає і ніхто не загнуздає. (Вітер) 4.Зоря – зірниця, красна дівиця, по небу гуляла, плакала – ридала,

Місяць бачив – не підняв, сонце встало і забрало. (Роса) 5.А що то за коні в гаю на припоні, довгасті, голчасті, зеленої масті, Нікого не возять, лише солі просять. (Огірки) 3 конкурс

“Презентація улюбленої сімейної книги ”

В кожній сім’ї є книга, яку люблять всі: і тато, і мама, і діти. Кожній команді було запропоновано вибрати таку книгу і розповісти про неї так, щоб всіх зацікавити. На розповідь дається три хвилини. (Максимальна оцінка – 5 балів). 4 конкурс

“Літературна вікторина”

Відповідає команда, яка швидше підніме руку. За правильну відповідь 2 бали. 1.Як називається вступна частина літературного твору? ( Пролог) 2.Який авторський псевдонім матері Лесі Українки? ( Олена Пчілка) 3.Як називаються книги з трилогії про Незнайку?

Хто їх автор? (1.”Пригоди Незнайка і його друзів”. 2. “Незнайко в сонячному місті”.3. “незнайко на місяці”, автор : Микола Носов). 4.Як звуть собаку в казці К. І. Чуковського “Лікар Айболить”? (Авва) 5.Як називається найвідоміша поема І. П. Котляревського? ( Енеїда) 6.Хто написав казку “Кресало”? (Ганс-Хрістіан Андерсен)

7.Хто був першодрукарем в Україні? (Іван Федоров) 8.Яка основна професія Льюіса Керролла, автора повісті – казки “Аліса в країні чудес”? (Математик) 9.Скільки книжок про Мауглі написано Д. Р. Кіплінгом? (Дві) 5 конкурс

Над створенням книги працює дуже багато людей. Для того, щоб читати книгу було цікавіше, над нею працюють художники. Вони створюють ілюстрації до книг. Кожній команді пропонуємо роздивитись ілюстрацію до книги і відгадати як же вона називається і хто її автор.( За правильну відповідь – 2 бали).

1.Редьярд Кіплінг “Мауглі”. 2.Рафаелло Джованьйолі “Спартак”. 3.Джонатан Свіфт “Подорожі Лемюеля Гулівера”. 4.М.

Носов ” Незнайко на Місяці”. 6 конкурс

“Створимо домашню бібліотеку”

В бібліотеці для зручності книги розташовують в певному порядку. Пропонуємо кожній команді 8 книг ( для кожної команди однаковий набір).Вам потрібно розкласти ці книги по певному принципу і пояснити, чому ви так зробили.(Максимальна оцінка – 3 бали) 1.Г.

Х. Андерсен ” Снігова Королева”. 2.Брати Грім “Червона Шапочка”. 3.Гнат Хоткевич “Два Гетьмани”. 4.Іван Корбач “Сотники”.

5.Борис Полєвой “Повесть о настоящем человеке”. 6.Януш Пишмановський “Чотири танкісти і пес”. 7.Іван Єфремов “Туманность Андромеды”. 8.Рей Бредбері “Марсіанські хронічки”. 7 конкурс

Завдання поетичного конкурсу. Послухайте віршовані рядки і назвіть їх автора.(Правильна відповідь – 1 бал). 1. Тече вода з-під явора

Яром долиною. Пишається над водою Червона калина (Т. Г. Шевченко) 2. Дрімають села.

Ясно ще Осіннє сонце сяє. Та холодом осіннім вже В повітрі повіває. (І. Я. Франко)

3. На зеленому горбочку, У вишневому садочку Притулилася хатинка,

Мов маленькая дитина. (Леся Українка) 4. А я у гай ходила По квітку ось яку! А там дерева – люлі І все отак зозулі – – Ку – ку! (Павло Тичина) 8 конкурс

Справжні любителі та знавці книг не тільки багато читають, вони люблять і оберігають книгу, як друга. І тур. Чого не можна робити у поводженні з книгою? Запишіть за три хвилини всі можливі застереження. Починайте кожне часткою не.

ІІ тур. А що робити, якщо книга вже постраждала? Тоді треба надати ій невідкладну допомогу. В нашій шкільній бібліотеці ми відібрали книги, які потребують ремонту.

У вас є все необхідне для цього і 5 хвилин часу. А роботу вашу оцінять наші шановні бібліотекарі. 9 конкурс Зі скриньки пам’яті 1.Із яких матеріалів, крім паперу, виготовляли книги? ( З глини, шкіри, шовку). 2.Хто і коли відкрив першу бібліотеку в Київській Русі? ( Ярослав Мудрий у 1037 році).

3.Як називається перепмсана від руки книга 7 (Рукопис). 4.Як називається установа, яка організовує збір, зберігання творів друку для суспільного користування? (Бібліотека). 5.Відомий у всьому світі ярмарок в Україні.(Сорочинський). 6.Назвіть книгу, яка знає усе.(Енциклопедія). 7.Національний символ який дівчинаодягала на голову.(Вінок).

10 конкурс Кожна команда повинна булла підготувати вдома невнличку інстенізацію з будь – якого літературного твору (приблизно на 5 хвилин). Всім іншим командам потрібно відгадати до якого твору інсценізація і хто автор.(Максимальна оцінка – 5 балів).

Поки журі підводить підсумки по всіх конкурсах діти показують інсценізацію казки ” Коза Дереза”. 11 конкурс

Що каже про книгу народна мудрість

Роздаються картки з прислівями та приказками, які треба продовжити. 1.Книги читати – усе… (знати). 2.Книга – міст у світ… (знань). 3.Книгу читай – розуму… (набирай). 4.Книга не пряник, а дітей до… (себе манить).

5.Книга – твій друг, без неї… (як без рук). 6.Книгу прочитав – (на крилах політав). 7.Ученому – світ, а… (невченому – тьма). 8.Розум без книги – як птах…(без крил). 9.Золото добувають із землі, а знання…(з книжок).

10.День без книги – як обід без… (хліба). 11.Бджола мала, і та… (працює). 12.Шабля ранить тіло, а слово… (душу).

13.Не нашого поля… (ягода).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Тато, мама, я – читацька сім’я
Тато, мама, я – читацька сім’я
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email