|  | 

ТАЄМНИЦІ НАВЧАННЯ

З дитинства ми всі либимо свої перші казки, але в них дуже часто описуються незвичайні події і явища: тварини й люди розмовляють між собою, неймовірні розміри тіл, швидкості руху, дії сили, неймовірні результати. Але всіх їх об’єднує одне – віра людини в могутні сили природи. Тому в казках дуже часто природа допомагає героям побороти зло, зміцнити добро. Візьмемо для прикладу найвідоміші і найулюбленіші наші казки.“Рукавичка”. У рукавичці різні тварини живуть дружно.

Подумаємо: якого ж розміру мала б бути рукавичка, в якій жили: миша (довжина близько 0,1 м), жаба (довжина 0,2 м), заєць (довжина 0,7 м), лисиця (довжина 0,9 м), вовк (довжина 1,6 м), кабан (довжина 2,3 м), ведмідь (довжина 2 м). Здійснивши простий розрахунок зрозуміло, що рукавичка повинна мати розміри не менше ні 2,3 м.“Ріпка”. На городі виросла велика ріпка, яку дід зміг витягти з землі тільки з допомогою баби, внучки, собаки, кицьки, мишки.

Ріпа здавна використовувалася населенням як один з харчових та кормових продуктів. Вона виростає на глибині 10-15 см та має масу 200-250 грам. Яку ж силу потрібно було прикласти, щоб витягти її? Дід скористався допомогою помічників, але його сила діяла у вертикальному напрямку, а помічників – у горизонтальному.

Тому їхня допомога скоріше була моральною, ніж фізичною. Ще один епізод проявляється у деякій невідповідності: в одному дворі може спостерігатися дружба котів і собак, тим більше, якщо вони ростуть з дитинства, але, щоб мирилися коти і миші – такого ще не було. Та незважаючи на це, казка пропагандує спільну працю, доводить, що разом можна подолати всі труднощі. “Івасик-Телесик”.

У казці розповідається, що Івасика врятували від страшної відьми гуси. Дивним виявляється одне: в цьому випадку гусак повинен був бути важчим від Івасика в 2-3 рази. Таким чином, маючи таку вагу як би він зміг піднятися в небо?“Царівна жаба”.

Справжнім лідером по кількості чарівних перетворень і подій є дана казка. Одна з них – зозуля перенесла Івана-царевича на велику відстань. Пташка масою 100 грам підіймає юнака масою 60-70 кілограм і несе на певну відстань. Співвідношшення маси вантажу та пташки наближається до 600. Це неймовірно, але в той же час, українські транспортні літаки АН (“Руслан”, “Мрія”) беруть на свій борт до 250 тон вантажу і переносять на далекі відстані.

Неперерахувати дивних речей, що трапляються в казках та у них передана мудрість нашого народу, його спостереження та дослідження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: ТАЄМНИЦІ НАВЧАННЯ
ТАЄМНИЦІ НАВЧАННЯ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email