|  | 

Тиждень початкової школи – звіт

З 16 по 23 листопада в нашій школі відбувся тиждень початкової школи.

Основні завдання, реалізація, яких була у рамках тижня:

Активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів. Пропагування передового педагогічного досвіду; Створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів; Обмін педагогічним досвідом.

Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Змістовними і захоплюючими були уроки вчителів перших класів Герасименко М. В. та Салтикової В. Г. Для першокласників характерне конкретно-образне мислення, тому вчителі перших класів опиралися на наочні образи та уявлення. Спочатку учні виконують завдання з казковими героями та ігровими сюжетами, а тільки потім у дітей формується здатність роздумувати і абстрагуватись.

Веселим і жвавим було свято в ГПД у первачків “4 стихії”, підготовлене вихователем Кубрак А. О.

Яскраві враження залишив урок російської мови у 2-Б класі, вчитель Журавльова В. Ф. На ньому велика увага приділялася розвитку етикета, моралі у відносинах між учнями. Гаслом уроку можуть бути слова В. О. Сухомлинського “Щоб дитина була палко зацікавлена у навчанні, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче інтелектуальне життя…”

Приємною несподіванкою був урок у 3-А класі з Основ здоров’я темою якого були “Твої права”. Крапівнер Г. Г. зуміла через епізоди мультиків донести важливі знання, які учні відобразили потім у груповій роботі через власні малюнки.

Неповторний урок у 3-Б класі вчителя Шульги О. М. створив атмосферу успіху дітей. А вона, як відомо, посилює акцент на позитивних якостях праці учнів.

Український фольклор та власні навички образного мислення вміло поєднали виховні та навчальні моменти, спонукали дітей до роздумів про вічні істини на уроці в 2-А класі. Вчитель Моісеєнко Н. М. зверталася до джерел своєї власної родини, своїх спогадів з дитинства, вдало використала музичну базу сучасних та народних пісень.

У навчальному процесі наші вчителі не тільки виступають у ролі носія інформації, їм ближче роль консультанта, помічника. Так на кожному уроці була робота в парах, групах, головоломки, ребуси, логічні задачі.

Уроки математики у 4- класах пройшли цікаво. 4-А клас розв’язував задачі, знайомився з важливим енциклопедичним матеріалом. Броннікова І. В. разом з учнями довели, що математика не тільки королева, а й слуга наук.

4-Б клас поділився на дві команди та змагався у кмітливості та винахідливості. Весь час тримав у напрузі не тільки команди, а й членів журі. Швидко плине час і вчитель Куклєва Н. М. оголошує позитивний результат.

Винагорода чекає кожного учня, батьки подбали про всіх.

Несподівані гості, таємничі мандрівки, цікаві дослідження відкидають нецікаві і нудні уроки.

Урок у 4-В класі з предмету “Я і Україна” (природознавство) продемонстрував можливості сучасного підходу до навчання. Власна презентація вчителя Даценко А. С. дала змогу не тільки закріпити знання учнів з попередньої теми, а й дуже дотепно продемонструвала проблеми екологічного виховання, оголосила низку проблем філософського характеру.

Вчителі та вихователі початкової школи привчають дітей до організованого систематичного здобуття знань, яке вимагає розвинених розумових, фізичних і вольових зусиль, виховують допитливість, працелюбність. Всі колеги продемонстрували компетентність щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, інноваційний підхід до різних етапів уроку, щодо складання текстів-описів, були доцільно використані відеоматеріали.

Цікаво і плідно пройшов урок англійської мови у 4-А класі у молодого вчителя Макарової М. І. Принципово важливо, щоб урок був невичерпною криницею знань, щоб для кожного учня сенсом його існування, навчання була мета досягти більшого і прагнення нового, непізнаного.

Не можливо було втриматися від оплесків, коли на високому рівні, натхненно і виразно діти читали вірші, інсценізували епізодичні сюжети.

Вчителі викладають предмети різних напрямків, тому мають благодатний матеріал для різних видів колективної трудової діяльності. Змістовні заходи, захопливі хвилини кожного уроку стали яскравою подією у житті початкової школи. Діти і вчителі повірили у свої сили, у свою здатність самостійно покращити шкільне життя.

Вихователі ГПД Тарасенко В. Ф. та Ткаченко Г. Л. влаштували у своїх групах міні вітальні, продемонстрували щоденну клопітку працю з кожною дитиною, довели, що немає дітей і проблем чужих. Всі вони учні навчаються у єдиній сім’ї загальноосвітньої середньої школи № 2, слідують її традиціям.

Підсумки тижня: під час заходів, що пройшли у рамках тижня, вчителі:

Презентували власний досвід роботи; обговорювали переваги впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес; шукали власні зернини розвитку професійної компетентності; обговорювали і зробили “роботу над помилками” та намітили шляхи вдосконалення до кожного окремого уроку.

Тиждень початкових класів закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашої школи – найрозумніші, найталановитіші.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Тиждень початкової школи – звіт
Тиждень початкової школи – звіт
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email