|  | 

Трагедія роду Половців у романі Ю. Яновського “Вершники”

Ось і прочитано роман Ю. Яновського “Вершники”, обговорено його побудову і проблематику, мову і стиль, а на серці біль, біль за те, що все, про що написав письменник, було нашою трагічної історією, яку, на жаль, вже не можна повернути чи виправити.

У романі “Вершники” порушено багато проблем: трагедія роду і народу, розпад родини заради ідеї, революція і народ, політичні платформи різних партій і політичних сил, відданість справі, творча праця та духовні цінності. Але найболючішою є проблема братовбивчої громадянської війни.

Талант і далекоглядність роману “Вершники” Ю. Яновського в тому, що автор зумів написати ідеологічно правильний на той час твір, але емоційний акцент зробити на іншому – письменник не схвалює криваву різню, братовбивство, хоча б і заради нового життя.

Війна – це завжди нещастя і горе для народу, горе для країни. У новелі “Подвійне коло” автор передає картину жахливої братовбивчої різні, яка є трагедією не тільки роду, а й народу: за один день війни загинули сотні людей і серед них три брати Половці. Знехтування батьківського заповіту: “Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду”, сліпа приналежність до класу – трагедія братів Половців.

Одного дня у серпні 1919 року доля звела братів Половців під Компаніївкою, щоб вони вбили один одного, бо у вирі громадянської війни вони опинились у ворогуючих таборах: Андрій – у денікінців, Оверко – у петлюрівців, Панас – у махновців, Іван – у більшовиків. Належність до різних політичних платформ, бажання помсти і жорстокої розправи представників однієї платформи над представниками іншої призводить до безсердечної розправи над братами. В ім’я примарних ідей брати Половці вбивали один одного. Яка ж віра може зруйнувати братню любов?

Та й чи віра це? Якщо брат вбиватиме брата – то кому ж вірити? Троє братів вбито, а двоє, якщо і повернуться до батьків, то ким вони для них будуть?

На жаль, лише братовбивцями.

Роман “Вершники” – це протест Ю. Яновського проти війни та братовбивства, заклик зважити на помилки історії та ніколи не припускатися їх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Трагедія роду Половців у романі Ю. Яновського “Вершники”
Трагедія роду Половців у романі Ю. Яновського “Вершники”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email