|  | 

Трагічна доля талановитої молоді з народу (за повістю А. Тесленка “Страчене життя”)

Будучи письменником-демократом, Архип Тесленко у своїх творах порушив багато проблем, які поставила тогочасна дійсність. Серед тем, які глибоко хвилювали письменника, була й гірка доля талановитої молоді з народу, яку Тесленко добре знав. Зображення трагічної долі молоді в лабетах капіталу було тісно пов’язане з тим, що письменникові довелося пережити особисто.

Архип Юхимович використовував у своїх творах багато автобіографічного матеріалу, але з розмаїтості подій, явищ і фактів автор відбирав найтиповіші картини сучасної дійсності. Так була створена і повість “Страчене життя”, над якою письменник почав працювати у 1909 році, повернувшись із заслання. А вже у 1910 році повість вийшла в світ окремим виданням. Центральною постаттю в повісті “Страчене життя” є селянська дівчина Оленка. Оленка від природи була розумна, обдарована.

Трохи письменний, батько й дочку змалку заохочував до книжки. Ставши школяркою, дівчина навчалася з великою наполегливістю й старанням. Невдовзі стала найкращою ученицею на весь повіт. її віддали спочатку до так званої второкласної, а потім церковно-учительської школи на казенне утримання. І тут дівчина охоче оволодівала наукою. З книгами ніколи не розлучалася, а під час канікул діставала їх аж у сусідньому селі.

Оленка щиро захоплювалась досягненнями науки, культури, освіченими людьми і ставила їх собі за приклад. Хоч вона вже й досягла чимало в навчанні, але була надто скромною, не було в неї і тіні зазнайства. Коли дізнається, що чогось ще не читала й не знає, то засоромиться і згодом обов’язково дістане таку книгу й прочитає. Перебування Оленки між чужими людьми, кількарічне навчання не зіпсува-ли дівчини, вона залишилася такою ж простою, як і раніш.

Так само поважала й любила батьків, меншу сестричку, була привітна до людей. Оленка любить життя, не підвладне насильству й мороку, захоплюється красою природи. Сама – втілення краси людської, вона внутрішньо протестує проти потворної соціальної несправедливості, нікчемності, зла і всіх чорних сил, що вкорочують життя людині.

Оленка прагне “працювати, робити щось таке гарне, велике…”, служити народові. У неї світлі ідеали, висока мета життя. Іноді ідеал Оленки втрачає свій конкретно-предметний прояв, набуваючи узагальнених рис. “Я, – було пише в щоденнику, – з грязі вилізти хочу. Я бажаю до чогось великого, гарного йти, бажаю людськості, правди в житті, про віщо так пишуть у книгах”.

Людина з простого народу, Оленка не забуває про своє походження, їй хочеться працювати для людей. “Ну, й працюватиму ж я! Буду вчениць своїх до думок глибоких привчать, до людськості, правди, буду їм книги читать… Як я їх буду кохать!” – пристрасно мріє дівчина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Трагічна доля талановитої молоді з народу (за повістю А. Тесленка “Страчене життя”)
Трагічна доля талановитої молоді з народу (за повістю А. Тесленка “Страчене життя”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email