|  | 

Трагікомедія Феофана Прокоповича “Володимир” як зразок шкільної драми

Шкільна драма була поширеною на Україні в барокову добу XVII-XVIII століття. Писали ці твори викладачі риторики Києво-Могилянської академії. У шкільній драмі розігрувались сюжети, як правило, релігійного характеру. Так, драма Феофана Прокоповича присвячена засновнику християнства на Русі Володимиру Великому. Шкільна драма мала мати кілька типів, залежно від тематики: великодні, різдвяні, драми про святих православної церкви та історичні драми.

До останнього типу драми належить п’єса “Володимир”. За жанровою формою у творі наявні елементи трагедії й комедії. Трагедійним є образ головного героя, котрий через внутрішні протиріччя, вагання вирішує хрестити Київ. Комедійним є сатиричне зображення жерців Жеривола, Куроїда та Піяра. Як і в кожній шкільній драмі в творі був хор, ми бачимо це в епізоді драми.

Панегірик співають Андрій-апостол з янголами. Розповідається про подальшу долю Києва: “Був у тьмі ти раніше, хоча перед миром Світлим ділом преславний, але ще кумирам Темним ти покорявся, був чорний в безвір’ї. Отож світлом себе ти осяй невечірнім!” За структурою драма “Володимир” складається з прологу, основної частини та епілогу. Наприклад, у пролозі розповідається про занепокоєння жерців Жеривола, Куроїда та Піяра з приводу того, що Володимир збирається хрестити Київську Русь.

Основна частина твору присвячена головному герою. Володимир вислуховує грецького філософа, синів Бориса й Гліба, перш ніж прийняти остаточне рішення. Слід ще зазначити, що шкільна драма доби бароко мала важливе значення для подальшого розвитку української драматургії (XIX століття), її вплив був величезний і в Росії.

VK. init({apiId: 2798153, onlyWidgets: true}); VK. Widgets. Comments(“vk_comments”, {limit: 20, width: “790”, attach: “*”});

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Трагікомедія Феофана Прокоповича “Володимир” як зразок шкільної драми
Трагікомедія Феофана Прокоповича “Володимир” як зразок шкільної драми
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email