|  | 

“Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь” скорочено – літописні оповіді

Поляни жили родами й мали свою землю. Було там три брати й одна сестра Либідь. Кий сидів на горі, де тепер Боричів узвіз, Щек володарював на горі, яка зветься нині Шєкавицею.

А Хорив був на третій горі, котра від нього називалася Хоревицею. І збудували вони місто в ім’я старшого брата, і нарекли його Київ. Навкруги міста був великий ліс, у якому водилося багато звірів. “І були мужі мудрі й тямущі”, називалися полянами. Дехто говорить, що Кий був перевізником через Дніпро, тому й говорили: “На перевіз на Київ”.

Але простий перевізник не ходив би до Царгорода. Кий князював у своєму роду й ходив до грецького царя, який зустрічав його з великими почестями. Коли повертався Кий, то прийшов на Дунай і поставив там невеликий городок – Києвець. Хотів там осісти, але навколишні племена не дали. Повернувся Кий до свого міста, жив там і помер, як і інші його брати та сестра.

Після смерті братів став їхній рід князювати у полян, а в древлян, дреговичів, словен, половців та інших племен були свої князі. Руською говорили поляни, древляни, новгородці, полочани, дреговичі, сіверяни, бужани, які потім стали зватися волинянами. Інші ж народи, які платять данину Русі – чудь, меря, весь, мурома, черемиси, мордва, перм, печора, ям, литва, коре – говорять своїми мовами й живуть у краях північних. Коментар: Літописна оповідь подає легенду про заснування Києва братами Києм, Щеком та Хоривом і їхньою сестрою Либідь.

Автор заперечує проти версії, що назва Київ пішла від перевізника Кия. Як доказ, наводить те, що Кий ходив до грецького царя, і той приймав його з почестями, як знатну людину. Літопис фіксує і те, що племена на Русі говорили однією мовою, а північні племена, які платили їм данину – кожне своєю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.75 out of 5)

Твір на тему: “Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь” скорочено – літописні оповіді
“Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь” скорочено – літописні оповіді
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email