|  | 

Твір-мініатюра на тему “Птахи прилетіли”

Варіант 1. 10-15 речень.

Весняне сонечко зігріває землю. А в небі кричать зграї птахів, які повертаються з далеких країн. Вони перезимували в теплих краях та поспішають на Батьківщину, до нас.

Першими повертаються граки. Недарма граки звуться вісниками весни. Потім прилітають чайки, шпаки, жайворонки, качки та гуси.

Пізніше з’являються зозулі, стрижі, ластівки, лелеки та інші пташки.

Перелітні птахи радіють, повернувшись на Батьківщину. Вони без кінця співають та виводять веселі трелі. Радісним пташиним гомоном наповнюються лісові гаї, поля та луки, парки, сади та палісадники.

Ці “діти природи” всюди приносять весняний настрій.

Птахи в’ють нові гніздечка або лагодять старі за допомогою гілочок. Серед свіжого весняного листя птахи готуються виводити в своїх гніздах пташенят.

Варіант 2. 25 речень

Весняне сонечко зігріває землю. Крізь торішнє пале листя пробивається зелена травичка. А в небі кричать зграї птахів, які повертаються з далеких країн.

Вони перезимували в теплих краях та поспішають на Батьківщину, до нас.

Небо зимою здавалося сірим та порожнім. А тепер воно стало блакитним та ніби ожило. Воно наповнилося голосами перелітних птахів. Чути їхню перекличку нагорі.

Кожна зграя птахів повертається туди, звідки відлетіла. Дивно, але птахи не помиляються.

Які птахи прилітають навесні? Першими повертаються на Батьківщину граки. Недарма граки звуться вісниками весни. Потім прилітають чайки, шпаки, жайворонки, качки та гуси.

Пізніше з’являються зозулі, стрижі, ластівки, лелеки та інші перелітні птахи. Птахи роблять дуже велику подорож, щоб повернутися додому. Деякі, наприклад, летять із самої Африки!

Перелітні птахи радіють, повернувшись на Батьківщину. Вони без кінця співають та виводять веселі трелі. Радісним пташиним гомоном наповнюються лісові гаї, поля та луки. Те ж саме відбувається в містах та селах: парках, садах та палісадниках.

Птахи приносять туди весняний настрій.

Птахи в’ють нові гніздечка або лагодять старі за допомогою гілочок. Адже багато пташок залишили свої гнізда тут, коли відлітали на південь. Тоді голод та холод змусили їх покинути свої будиночки.

Але тепер негода минула! Серед свіжого весняного листя птахи готуються виводити в своїх гніздах пташенят. А ті, у кого ще немає пари, шукають собі нареченого або наречену.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Твір-мініатюра на тему “Птахи прилетіли”
Твір-мініатюра на тему “Птахи прилетіли”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email