|  | 

Твір на тему Чума Камю

У першій половині XX століття у світовій літературі з’являються твори які присвячені внутрішній психології людини. Беручи в руки роман Альберта Камю зі страшною назвою “Чума” я не очікував, що це виявиться настільки глибокий твір. Його написанню автор присвятив не один місяць.

Він один з тих, кому вдалось поринути у внутрішній світ людини, почути її думки, бажання та проблеми що її хвилюють.

Події відбуваються у сорокових роках, найімовірніше після Другої світової війни. Головний герой – лікар Ріє, який водночас є оповідачем. У алжирське місто Оран прийшла чума, смертельна хвороба яка не залишала надій на виживання.

Але суспільство до останнього не вірило в епідемію, або ж не хотіло вірити, закриваючи очі на все. Як стверджував автор, образ чуми це перш за все образ нацизму, який тоді називали коричневою чумою.

Події у романі розвиваються, епідемія набула смертельного розмаху. Людям довелось визнати біду, вони впали в розпач. Місто ізолювали, закривши всі виїзди. Люди опинились сам на сам з чумою, допомоги чекати було нізвідки.

Вакцини ще не придумали, становище здавалось безнадійним. На тлі цих подій зростала ворожнеча між бідними й багатими. Головний герой спочатку зневажливо ставився до людей, проте з часом він побачив як вони потроху встають на боротьбу з чумою.

Вони не впадають у повний відчай, не замикаються в собі, а стараються об’єднатись у боротьбі. Тут простежується віра Камю в силу людину і силу єдності людей.

Читаючи твір, який схвилював мене, я помітив які ідеї хотів донести автор до нас. Головною проблемою в романі постає вибір, життєво важливий вибір який мусить зробити кожна людина. Здатись і померти як тварина страшною смертю чи не втрачати свою людську гідність і боротись. Навіть якщо боротьба безнадійна померти смертю гідною людини, смертю в боротьбі. Камю бачив силу людину яка особливо проявлялась в єдності.

Звісно у місті були люди, які навіть збагачувались на біді. Але як казав Едмунд Берк: “Для повного тріумфу зла достатньо щоб добрі люди нічого не робили”. Чума – це не просто хвороба, це образ Всесвітнього Зла, яке повністю викорінити неможливо. Але Камю шукає в людині ті сили які здатні кинути виклик Долі, Богу, Хаосу і навіть Всесвітньому Злу.

Не зважаючи на похмуру атмосферу, на мою думку, роман нікого не залишить байдужим. Кожна розумна людина повинна задуматись про проблеми порушені в творі, адже це стосується виживання всього людства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Твір на тему: Твір на тему Чума Камю
Твір на тему Чума Камю
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email