|  | 

Твір на тему – Герой повісті І. С. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, який мені найбільше запам’ятався

Одне з найпочесніших місць в українській літературі належить Іванові Семеновичу Нечую-Левицькому, зі сторінко його творів ми дізнаємося про життя тогочасного села, про звичаї народу, про безліч людських характерів, сплетіння котрих і породжує живу тканину його романів і повістей.

У повісті “Кайдашева сім’я” розповідається про родину Омелька Кайдаша та звичаї й порядки пореформеного села. Два сина було в Омелька – Карпо і Лаврін. Вони надзвичайно різні. І коли Лаврін – весела й добра людина, то Карпо – його пряма протилежність.

Ось як його описує автор: “Карпо був широкий у плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. Гострі темні очі були ніби сердиті”.

Отже, Карпо – це грубий і черствий чоловік, і що далі він залишається в хаті батька, то більше черствіє й грубіє. Однак разом із тим він виділяється рішучістю та великою силою волі, але, на жаль, ці позитивні риси губляться в нескіченних родинних чварах. Ця щоденна гризня заглушує в ньому сімейні почуття, доходить навіть до того, що Карпо кидається на батька з кулаками та жене через усе село свою матір дрючком.

Але водночас це це гарний чоловік і добрий батько, він обороняє свою дружину від батьків, отже, як бачимо, у ньому переплітається ніжність і грубість, душевна доброта та черствість.

Повість скомпонована зі сцен, ситуацій селянського побуту, в яких розкривається його обмеженість, егоїзм, дрібновласницькі інтереси. Максим Рильський писав: “Кайдашева сім’я” – соціально-побутовий твір, який посідає визначне місце як в українській літературі, так і в світовій. Жодна література світу не має такого правдивого. Дотепного, людяного, сонячного, хоч дещо і захмареного тугою за кращим життям, твору… як “Кайдашева сім’я” Нечуя-Левицького.

Тут все виконує свою визначену автором роль, веде свою мистецьку партію, як інструментал в хорошому оркестрі чи хорі”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Твір на тему – Герой повісті І. С. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, який мені найбільше запам’ятався
Твір на тему – Герой повісті І. С. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, який мені найбільше запам’ятався
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email