|  | 

Твір-опис “Рання весна” – новий

Ще вчора землю вкривав сніг, а в повітрі відчувався мороз, аж ось сьогодні несподівано повіяло теплом. Сніг став крихким і почав швидко танути, пропитуючи землю живильною вологою. По дорогах і тротуарах весело побігли струмочки, цілі річки та озера талої води, несучі із собою минулорічне листя, гілки, мілке каміння та сміття. Прийшла весна.

Небо раптом стало високим і просторим. Хмари розійшлися, і в синій височині засяяло весняне сонце. Дерева та кущі стоять голі та чорні від вологи. Скоро на них з’являться бруньки. А поки голі гілки обсіли веселі птахи, що теж помітили прихід тепла і радісно йому салютують.

Скоро до них приєднаються ті, що повернуться з теплих країв.

Рання весна – досить незатишний сезон. Хоч сонечко вже пригріває, та пориви вітру досі холодні та пронизуючі. Під ногами калюжі та тала земля, з-під снігу зринає бруд та сміття, часто йде дощ. Проте люди вже не кутаються в найтепліший одяг і виглядають більш радісними, ніж зимою.

Крізь сніг пробилися проліски. Деякі з них білі-білі, а інші яскраво-сині. А потім там, де сніг розтанув, починає зеленіти рання травичка.

Вона яскрава та соковита, бо ввібрала в себе всю живильну силу води та сонця. І ось на бузку та смородині першими з усіх набухають бруньки і починають швидко розкриватися. Вони ніби підтверджують, що тепер весна в повній мірі вступає в свої права.

Твір на тему “Рання весна”

Довго тягнеться зима. Усім навколо вже так набридли холод, ожеледиця, непривабливий затоптаний сніг.

Усі нетерпляче чекають весни.

І вона зазвичай приходить поволі. Так, що ми не відразу відчуваємо її прихід. Наприкінці лютого стоїть незрозуміла погода.

Надворі ані морозно, ані тепло. Тумани збираються над землею, сніг розм’якає та починає непомітно сповзати з пагорбків.

Дехто не полюбляє ранньої весни. Особливо у містах. На початку весни йдуть дрібні дощі. Сирість проникає усюди. Сніг сіріє, осідає та оголює непривабливе сміття на вулицях: банки, недопалки, обгортки, лушпайки…

Пройти по вулиці раптом стає ще складніше, ніж зимою: навкруги течуть справжні річки. “Скільки можна місити грязюку ногами! І вже сухих чобіт не залишилось! На вулицю виходити не хочеться”, – бідкаюся я разом з усіма.

Потім, одного ранку, я прокидаюся і збираюся іти до школи. І розумію – щось змінилось. Сніг кудись зник, чорна земля парує, віддаючи повітрю зайву вологу. Вперше звертаю увагу на те, що сонце встає тепер набагато раніше.

Взимку це якось не відчувалося. І воно ще навіть гріє! Взагалі, день став набагато довшим, ніж у лютому.

Дихається теж якось по-новому: свіжо та легко. Хочеться від радощів підстрибнути до стелі, потім енергійно переробити купу справ та бігти розважатися, веселитися, подорожувати… Це і є прихід весни.

За ранньою весною, я думаю, краще спостерігати за містом. Тобто на природі – у лісі або полі. Тут краще видно перші ознаки весни. У тиші відразу чути, як жваво цвірінькають пташки та радіють теплу та сонечку. Виявляється, і бруньки на деревах та кущах вже встигли налитися новим життям.

Дивно, адже у місті цього ще не помітно.

Ще здалеку чутно шум води. Шматки криги кружляють у річках та джерелах: вода буйно несеться, вихлюпуючись з берегів. Не встигає розтаяти сніг, як на мокрій землі, випереджаючи свіжу зелену травичку, розквітають маленькі чудеса: проліски, крокуси, дзвіночки…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Твір-опис “Рання весна” – новий
Твір-опис “Рання весна” – новий
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email