|  | 

Твір-опис за картиною С. В. Герасимова “Мати партизана”

Картина С. В. Герасимова “Мати партизана” за своїм ідейним звучанням близька до твору О. Довженка і на ній зображено героїчний подвиг жінки в роки війни. На передньому плані картини зображено жінку – матір партизана – і німецького карателя. Це проста жінка у звичайному селянському одязі: рясній спідниці темного кольору в червоні цяточки, просторій світлій кофті.

На голові – хустина. Ноги босі – фашисти виштовхали її з хати, і взутись не встигла. За її спиною – односельці, яких зігнали карателі, щоб залякати і примусити зізнатися, чий партизан. Ліворуч від матері – її син – партизан.

По розірваній сорочці, змученому обличчю можна здогадатись, що його люто катували, але він ні в чому не зізнався. 1 молодий партизан, і його мати, і селяни, що стоять щільно стіною за матір’ю, тримаються мужньо, гордо, з гідністю. Обличчя карателя налилося кров’ю від люті і безсилля. Стара жінка, яку він думав залякати, поставити на коліна, зневажає не тільки його, а й саму смерть.

У картині немає світлих, радісних барв. На тлі чорного диму і червоних язиків полум’я – гітлерівець у темно-зеленому мундирі. Картина викликає ненависть до фашистів.

Мати партизана і селяни зображені в теплих кольорах, а біла кофта матері підкреслює її душевну чистоту. У мене картина викликала почуття гордості за наш народ, за його мужність і безстрашність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Твір-опис за картиною С. В. Герасимова “Мати партизана”
Твір-опис за картиною С. В. Герасимова “Мати партизана”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email