|  | 

Творчі завдання за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”

1. Проведіть аналогію між Вронським чи, за ранніми варіантами роману, бісівським в Анні та морфієм, який вона регулярно приймає. 2. У чому полягає значення епізодів роману, що повторюються? 3. Доведіть, що заметіль і гроза – метафори подружньої невірності/вірності в романі. 4. Розкрийте смисл імен: Анна, Костянтин, Катерина, Варвара. Із чим асоціюється прізвище Вронський? Чому обидва чоловіки Анни – Олексії?

5. Яке символічне значення мають кольори в романі: чорний, червоний, білий? 6. Як Лев Толстой розглядає тему “забороненого плоду” в романі “Анна Кареніна” й оповіданні “Кісточка”? 7. Як можна було завадити Анні віддатися своїй пристрасті, допомогти жінці знайти в собі сили протистояти їй? 8. Чи можна вважати образ Анни Кареніної трагічним?

9. Яку задачу поставив собі автор: засудити перелюбницю чи зрозуміти витоки її трагедії, як і трагедії всього суспільства? 10. Чому сцена кінських перегонів є ключовою в романі? 11.

Розкрийте смисл епіграфа романа. 12. Жінки завжди ображались на Толстого й по-різному сприймали його творчість. Наприклад, Анна Ахматова казала: “Невже ви не помітили, що головна думка роману така: якщо жінка покинула законного чоловіка й зійшлася з іншим, вона неодмінно стає повією”, а потім додавала про автора: “Як він мерзотно ставиться до Анни! Спочатку милується її чорними завитками, а потім знущається над її мертвим тілом”.

А Марина Цвітаєва радила: “Дівчата, зізнавайтесь першими, а потім слухайте одповідь. А почувши освідчення, не потурайте йому – і ви будете в тисячу разів щасливіші за нашу героїню, в якої від задоволення всіх бажань нічого не залишилось, як лягти на рейки. А епіграф міг би бути таким : “Повнота страждань і порожність щастя”. Кого, крім Кареніної, згадує М. Цвітаєва?

Чи розділяєте ви подані точки зору, чи маєте власну?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Творчі завдання за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”
Творчі завдання за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email