|  | 

“У рідному краю і бур’янець пахне” (за поемою “Євшан-зілля”) – ІІІ варіант МИКОЛА ВОРОНИЙ

8 клас

Й

III варіант

Різні люди ставляться до Батьківщини по-різному. “Поганому синові батьківщина не в моду”, – кажуть у народі про людей, які зневажають Вітчизну, насміхаються з неї. Але, на щастя, живуть в Україні й такі люди, яким “у рідному краю і бур’янець пахне”. Якби таких серед нас було більше і якби вдалося байдужим розкрити очі й серця назустріч рідній державі, не знала б вона горя.

Процвітала б тоді наша Україна серед інших країн…

Та були і в нашій державі “кобзарі – гудці народні, що співали-віщували заповіти благородні”. Один із них – Микола Кіндратович Вороний, висланий з України тільки за те, що любив її. Його поема “Євшан-зілля” пройнята глибоким патріотизмом.

Читаєш твір і розумієш: автор – вірний син своєї Батьківщини, серце якого сповнене болю, бо багато поруч людей, “котрі вже край свій рідний зацурали, занедбали”.

Невже немає надії на повернення втрачених дітей додому? Цій надії і присвячена поема. Вороний розповідає в ній про молодого половця, який розкішно жив у чужій країні, забувши свій степ.

Та чарівне євшан-зілля, що виросло в широкому половецькому степу, миттєво нагадало хлопцеві, хто він такий. Вдихаючи повітря рідної землі, половець скрикує:

Краще в ріднім краї милім

Полягти кістьми, сконати,

Ніж в землі чужій, ворожій

В славі й шані пробувати!

Вороний з болем говорить, що в нас нема “тієї сили, духу, що зрива на ноги”. Та надія продовжує жити. Можливо, і нам пощастить знайти “того зілля – привороту, що на певний шлях направить”.

Будемо сподіватись, що знайдемо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “У рідному краю і бур’янець пахне” (за поемою “Євшан-зілля”) – ІІІ варіант МИКОЛА ВОРОНИЙ
“У рідному краю і бур’янець пахне” (за поемою “Євшан-зілля”) – ІІІ варіант МИКОЛА ВОРОНИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email