|  | 

У світі цікавого про мови

Найскладніша мова у світі – табасаранська. У ній – 44 відмінки. Такої кількості відмінків не має жодна мова світу. На табасаранській говорять у Табасаранському та Хінському районах Дагестану.

Цією непростою мовою користуються 73 тисячі осіб. Писати нею почали тільки у 1932 році, спочатку латинськими літерами, а з 1938 року – літерами російського алфавіту.

В усіх мовах світу звуки творяться за допомогою видихання повітря, у бушменській – навпаки. Ці звуки називають кліксами. В одній із бушменських мов кількість кліксів становить 60%.

Мовлення на такій мові створює дивну суміш якогось клацання, всмоктування, бахкання пробки, квакання, звуків поцілунку.

У різних мовах – різна кількість звуків. В українській – 38 (6 голосних, 32 приголосних). Абхазькі діалекти налічують 70-80 приголосних.

У мові австралійського племені аранта є всього 3 голосних та 10 приголосних звуки, у гавайців – 5 голосних і 7 приголосних, у адигейців кількість приголосних звуків сягає 66.

Цікавою є мова убихів (100 років тому убихи переселились із місцевості поблизу Сочі до Туреччини й тепер майже втратили мову). Ця мова знає лише дві голосних, зате аж 82 приголосних звуки.

Мелодійність української мови пояснюється значною кількістю голосних, дзвінких, сонорних приголосних, гармонійним співвідношенням їх (на 2 голосних припадає 3 приголосних).

В одному з племен американських індійців існує закон: дорослому, який не володіє своєю мовою з абсолютною правильністю, засмічує її, не можна говорити при людях, аби його мовні хиби не передавалися слухачам, особливо дітям.

1887 р. польський лікар-офтальмолог Людвіг Заменгорф створив міжнародну мову для полегшення спілкування між представниками різних народів. В основі цієї мови лише 900 загальновживаних латиномовних коренів та 16 правил. Заменгорф не став афішувати своє авторство і випустив підручник під псевдонімом Доктор Есперанто.

Нова мова дістала назву есперанто (той, що має надію).

1890 р. в Одесі вперше в Україні з’явився осередок есперантів, значну частину яких становили медики.

Нині в світі налічують понад 100 періодичних видань мовою есперанто й 11 потужних радіостанцій ведуть регулярне мовлення нею. Радіостанція “Свобода” розпочала передачі про есперанто, пропонуючи слухачам пісні та вірші цією мовою. У 1993 р. есперанто офіційно визнано літературною мовою.

Велика частина населення Землі користується китайською мовою, найбільша кількість країн говорить іспанською, популярність англійської мови – поза конкуренцією. Однак ентузіасти вивчення есперанто впевнені, що лише ця мова дає змогу найшвидше встановити ділові та особисті контакти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: У світі цікавого про мови
У світі цікавого про мови
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email