|  | 

Управління – складна справа

Конкурсна робота

Хорькової Людмили Василівни, директора Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 114 виконкому Криворізької міської ради на Всеукраїнський конкурс “Директор XXI століття”

Коли я є представницею вчительської династії у третьому поколінні, коли загальний педагогічний стаж моєї родини налічує понад 163 роки, чи є про що сказати людям? Яке місце займає у моєму серці учительська праця? Що для мене школа? Це – моє життя…З моїх 53 років, близько 50-ті – я в школі. Спочатку біля мами, вчителя початкових класів, потім ученицею, студенткою, вожатою, керівником гуртка, вчителем, класним керівником, заступником директора, і вже десятий рік – директором найбільшої в Інгулецькому районі міста Кривого Рогу школи зі славними традиціями та творчим потенціалом.

КЗШ №114 діє з 1973 року, зараз в ній навчається понад 830 учнів, працює 54 педагога. Має статус експериментального навчального закладу з питань проектних технологій у мережі шкіл життєтворчості з 2004 року. Є пілотною школою у Національному проекті “Відкритий світ”. Одна з перших шкіл міста Кривого Рогу, в який у 90-х роках було впроваджено профільне навчання.

Діють фізико – математичний та філологічний профілі навчання. Школа має багатий досвід в інформаційних технологіях. Щорічно учні школи є переможцями конкурсів “Аніграфьонок”, “Бобер”, “Веб – дизайн”, “Мікроша”.100 % вчителів володіють комп’ютерними технологіями. У школі 29 років активно діє Зразковий музей бойової слави імені Героя Радянського Союзу Каткова Ф. Л. , переможець Всеукраїнських, обласних та міських акцій. Почуття прекрасного формують учні через участь у роботі двох хорових колективів – “Пролісок” та “Джерельце”, що також є переможцями фестивалів “Весна Рудани” та “Моє Придніпров’я” та гуртках флористики, дизайну, образотворчого мистецтва, вишивки, науковому товаристві учнів.

Також діють гуртки туризму, краєзнавства, спортивні секції. У школі існує оригінальна модель самоврядування учнів, виховний процес відбувається через “Уроки самовдосконалення”. Особливу роль в школі відіграють тренінгові заняття з учнями та вчителями, а також з колегами зі шкіл району.

Заклад є лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських педагогічних виставок “Інноватика в освіті”, “Освіта України: інноваційні технології навчання”, “Сучасна освіта в Україні” та учасником міжнародних проектів. Кредо нашого закладу – “Імідж школи – на рівень сучасних вимог”.

Успішно працюючи, колектив закладу розуміє, що традиційно бути Школою, що навчає, Вже не можна, умови сьогодення вимагають бути Школою, що керує Знаннями. Як результат цього – кожен має стати менеджером власного життя, власного майбутнього. Саме тому колектив обрав основним напрямком проектну діяльність. Управляти інноваційною діяльністю школи проектування означає забезпечити оптимальне функціонування закладу, узгодити всі зусилля учасників педагогічного процесу та перевести школу на більш високий якісний рівень.

В основі програми розвитку школи – цільові проекти. Це – навчальні, виховні, методичні, організаційні, управлінські, матеріально – технічні проекти, які за терміном виконання бувають оперативні, річні, перспективні: “Самовдосконалення”, “Зростання”, “Благоустрій”, “Профільність” “Я та інші”, “Оздоровлення та відпочинок”, “Формування життєвих навичок”, “Шкільна газета”, “Сучасний учитель – творча праця”, “Світ сучасних професій”, “Шкільна мультімедійна енциклопедія”, “Віртуальний клас – для вас”…

Школа №114 є організацією в режимі розвитку.

Ø через швидкі зміни умов оточення готується до нових цілей

Ø здатна до співробітництва та управління змінами

Ø в ній створені всі умови для конструктивного рішення суперечностей

Ø здатна до вільного спілкування та відкритої комунікації

Ø для персоналу має сприятливі умови для росту та самовдосконалення

Ø всі в школі відчувають причетність до проектування майбутнього.

Ми розуміємо – молоде покоління повинно бути здатним повноцінно жити та діяти активно у новому світі. Формування нового громадянина правової держави можливе лише в умовах вдосконалення школи та її учасників, в умовах серйозної підтримки школи з боку суспільства. Багато є компонентів, які б зробили школу успішною, але незмінним є одне – віч-на-віч завжди є учень та вчитель. Як вдосконалити себе як вчителя, як готувати учня до життя, яка особистість потрібна суспільству сьогодні, чому і як навчити, як виховувати?

Запитань чимало. Відповідей також багато. Але розумно йти своїм шляхом, поєднуючи здоровий глузд, досвід, знання, вміння та вимоги сучасної педагогічної нормативної бази.

Це дуже складний процес, але життя вимагає змін. Сучасна педагогічна наука, педагоги-практики пропонують різноманітні прогресивні підходи до навчання та виховання.

Головний зміст роботи керівника школи в сучасних умовах полягає в тому, щоб сформувати нову виховну та навчальну політику, налагодити вдалу систему зовнішньої та внутрішньої комунікації, нову організаційну культуру школи. Така політика повинна мати кінцеву мету: формування вільної особистості, творчої та самостійної, здатної до змін інноваційного характеру, до самовдосконалення, до перспективи, до демократичного керівництва, здатної до зовнішньої та внутрішньої комунікації, готової до змін. Формується почуття підтримки, співробітництва, все засновано на довірі.

Це створює атмосферу не “вертикального стереотипу керівництва”, а “авторитет горизонтальний”, який прийнятий всім колективом, він сприяє успіху, об’єднує зусилля батьків, учнів та вчителів. Головними рисами демократичної моделі керівництва є: рівноправність, самостійність, кооперація, успіх, міжперсональні зв’язки – вдала комунікація, підтримка, самовідданість справі, організаційна культура. Все це означає, що потрібне не викладання, а освітня діяльність. В створенні демократичної моделі керівництва головну роль відіграє організаційна культура, яка характеризуються тим, що:

V її не можна нав’язувати, вона створюється;

V вона становиться частиною менталітету колективу;

V організаційну культуру передають новим членам колективу;

V організаційна культура – це атмосфера, її можна вважати відповіддю на питання “як працюється в цій школі?”;

V організаційна культура представляє різноманітні моделі поведінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Твір на тему: Управління – складна справа
Управління – складна справа
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email