|  | 

Урок фізики 8 клас” Архімедова сила”

Урок фізики. 8 клас Тема. Складання і розв’язування задач з теми ” Архімедова сила.

Умови плавання тіл.” Тип уроку: закріплення знань; урок з комп’ютерною підтримкою. Девіз уроку: Набув знань – пристосуй до діла, знання без діла – тяжка ноша. Мета уроку: – Повторити і закріпити знання учнів з теми ” Архімедова сила.

Умови плавання тіл” за допомогою складання і розв’язання експериментальних, якісних і розрахункових задач, використовуючи комп’ютерні презентації як засобу підтримки під час навчання розв’язання задач. – Продовжити формувати в учнів уміння складати фізичні задачі, а також уміння порівнювати, аналізувати явища природи. Розвивати логіку мислення, вміння будувати алгоритми дій, необхідних для досягнення потрібного результату; активізувати самостійність мислення учнів. – Розвивати навички групової роботи, почуття взаємної відповідальності; розвивати пізнавальну активність і творчість учнів, їхню кмітливість, спостережливість, почуття гумору; здійснювати екологічне мислення.

План уроку І. Блок розв’язування задач. 1. ” Фізична розминка” 2. Конкурс ” Еврика!” 3. Розв’язування якісних задач.

4. Розв’язування розрахункових задач. ІІ. Блок ” Презентація задач”.

1. Презентація задач, складених учнями. 2. ” Весела сторінка” ІІІ. Підсумковий блок. 1. Домашнє завдання. 2. Інтерактивна вправа ” Мікрофон”.

3. Оцінювання знань учнів. Продзвенів уже дзвінок Всі прийшли ми на урок. Тому сіли всі рівненько, Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли, Працювати почали! Вступне слово вчителя. Діти! Кожен урок для вас – це нові знання та несподіванки, радість перемоги над невідомим.

Ми закінчили вивчення теоретичного матеріалу з теми “Архімедова сила. Умови плавання тіл”. Сьогодні на уроці ви не тільки повторите вивчений матеріал, а й спробуєте визначити його місце в нашому житті.

А як це можна зробити? Правильно! За допомогою розв’язування задач! І не тільки. Показником ваших фізичних знань є вміння не тільки розв’язувати задачі, а й складати їх. І тому тема нашого уроку: Складання і розв’язування задач з теми ” Архімедова сила.

Умови плавання тіл.” Девіз нашого уроку: Набув знань – пристосуй до діла, знання без діла – тяжка ноша. Працювати ми будемо за таким планом ( план уроку на дошці). І. Діти! Сьогодні ми проведемо незвичайний урок – ми здійснимо подорож до Країни Фізичних задач.

1. ” Фізична розминка”. А що ви берете з собою, відправляючись у подорож? Звичайно, речі.

Тобто певний багаж. Що ж вам треба взяти до Країни Фізичних Задач? Правильно, ваш багаж – це знання з даної теми.

Так давайте збиратись у дорогу! Кожна група отримує завдання і виконавши їх, складає їх в кораблик. Кораблик з вантажем на борту припливає до вчителя.

Вчитель разом з учнями перевіряє правильність виконання завдання. ( Додаток №1 ) Щасливого плавання 2.Конкурс ” Еврика!” Перша наша зупинка в Країні Фізичних Задач – розв’язання експериментальних задач. І це не випадково, тому що фізика – наука експериментальна. Проведемо це завдання у вигляді конкурсу. А назвемо його дуже відомим словом.

Його викрикнув Архімед, відкривши свій закон. Групи отримують завдання, виконуть його і пояснюють всім учням. ( Додаток №2) 3. Наступна зупинка – розв’язання якісних задач ( за допомогою комп’ютерних презентацій).

4. Наступна зупинка – розв’язання розрахункових задач. ( умова подається за допомогою слайдів). ( Додаток №3) По одному учню від групи виконують на дошці.

А) Задача. Визначити виштовхувальну силу, яка діє на рибку, що плаває у воді. Об’єм рибки 0,0001 м³. Б) Задача.

Визначити об’єм водолаза, на якого діє виштовхувальна сила 1,2 кН. В) Задача. Сила тяжіння, яка діє на тіло, дорівнює 4000Н.

Архімедова сила у рідині дорівнює 3000Н. Яку силу треба прикласти, щоб утримати тіло у рідині? – 1000Н – 7000Н – 3000Н ( Учні записують висновок, який випливає з цієї задачі) Складання і розвязання задачі.

Юрий Олеша ” Три толстяка”. ” Дул сильный ветер, летела пыль. В одном месте по причине ветра случилось совсем невероятное происшествие: продавец со связкой из 20 воздушных шаров был унесен шарами в воздух… и позже через открытое окно дворца попал в парадный торт” ( показ слайдів).

Яку фізичну задачу можна побачити в цьому тексті ( Прийом складання задачі за літературним авторським текстом). Задача. Чи змогли б повітряні кульки підняти продавця масою 50 кг, якщо об’єм 1 кульки 0, 07 м³, кульки наповнені воднем. ( Учень біля дошки розв’язує задачу).

Узагальнення. Діти! Так за якою формулою можна обчислити архімедову силу? А яким ще способом можна визначити виштовхувальну силу? Поясніть фізичну суть приказок.

А) Вийде правда наверх, як олія на воду. Б) Він у житті, як тріска на воді. В) Пішов на дно, як сокира. Які знання ви застосовували, пояснюючи ці приказки? Умови плавання тіл.

Перша частина уроку закінчена. Для проведення другої частини ми перейдемо в кабінет інформатики. ІІ. Діти! Випереджальним Дом завданням було складання і розв’язання фізичної задачі з використанням комп’ютерних презентацій.

Ви були об’єднані в три групи, кожна група працювала над своєю задачею. Виконували групи це завдання на заняттях гуртка ” Введення у віртуальну фізику”. І щоб виконати це завдання ви освоїли комп’ютерну програму. Яку? 1. Зараз кожна група презентує свою задачу.

Надаю слово третій групі: А) Виступ керівника 3 групи. Він презентує задачу ” Загадка льоду, що тане” ( Учні розв’язують задачу) Б) Виступ керівника 1 групи.

Він презентує задачу ” Титанік”. ( Учні розв’язують її). В) Виступ керівника 2 групи. Він презентує задачу ” Кити”. ( Учні розв’язують її) 2. Вчитель презентує ” Веселу задачу”.

Діти розв’язують її. ІІІ. 1. Діти!

Наступний урок – тематичне оцінювання з даної теми. Тому, дом завдання:. Обов’язків рівень: Повторити § 37- 41. Доповнити або ускладнити запропоновану задачу про водолаза.

Високий рівень: Скласти і розв’язати задачу за екологічним повідомленням ( слайд). ( Дом завдання на картках, дається керівнику групи).

2.Інтерактивна вправа ” Мікрофон”. Діти! Давайте утворимо коло, так краще бачити друг друга і спілкуватися.

Чи виконали ви своє навчальне завдання? Яке ж значення має закон Архімеда в нашому житті? Кожен з вас висловить свою думку.

( Учні висловлюють свої думки). А які задачі вам найбільше сподобались у Країні Фізичних Задач? А чи можемо ми ще й своїми задачами заселити Країну Фізичних Задач? На цьому наша подорож закінчена.

4. Оцінювання знань учнів. Всі ви гарно працювали Своє вміння показали Час прийшов оцінки взнати А потім всім відпочивати.

Діти! Зараз ви проведете оцінювання знань за допомогою листа оцінювання, так як ми робимо звичайно, працюючи в групах ( звучить музика). ( Діти проводять самооцінку, група виставляє оцінку кожному). Вчитель виставляє оцінку на основі критеріїв оцінювання, враховуючи думку групи і звертаючи увагу на самооцінку учня).

Лист оцінювання знань і умінь Прізвище, і’мя учня Самооцінка Оцінка Групи Оцінка Вчителя

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Урок фізики 8 клас” Архімедова сила”
Урок фізики 8 клас” Архімедова сила”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email