|  | 

Урок – гра “Найрозумніший і найкмітливіший “

Урок – гра

“Найрозумніший і найкмітливіший “

Урок – гра для учнів 8 класів ЗОШ № 30

Вчитель хімії та біології Кожевник А. В.

Гра “Найрозумніший і найкмітливіший”

Мета: оцінити вміння порівнювати склад і властивості відомих речовин; аналізувати результати проведених експериментів; класифікувати речовини й реакції; пояснювати причини розмаїття речовин; встановити генетичний зв’язок між класами неорганічних речовин та залежність між складом, властивостями та застосуванням речовин.

Обладнання: Періодична система хімічних елементів, таблиця розчинності, електрохімічний ряд напруг.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку

У Рок пропонується провести в ігровій формі у вигляді турніру.

Організаційний етап

Учні поділяються на дві команди. Можна виділити команди гравців і вболівальників.

Турнір

Термінологічний бій

Команди дають визначення термінів.

Перша команда: оксид, основи, реакція.

Друга команда: кислоти, сіль, формула. То більше?

Викидаються 4 кубики, на гранях яких написані хімічні формули. Команди складають якнайбільше формул з хімічними символів, що випали.

Кубики кидаються 2 – 3 рази.

Далі, далі, далі……

Команди повинні відповісти на максимальну кількість запитань. Часу на обмірковування не дається.

Назвіть формулу кухонної солі? Що спільного у формулах всі кислот? Яка кислота міститься у шлунковому соці? Назвіть формулу основного компонента піску?

Як називається реакція між кислотою й основою? Як називаються розчинні у воді основи? Назвіть формулу крейди.

У який колір забарвлюється фенолфталеїн у кислотах? Назвіть формули їдкого натру і їдкого калію. Назвіть формули сульфатної і ортофосфатної кислот. Наведіть приклади середніх солей. Солі нітратної і соляної кислот.

Напишіть загальну формулу солей. Назвіть амфотерні гідроксиди. То швидше?

Біля дошки працюють учні по одному представнику від кожної команди; вони записують рівняння реакцій у порядку, що відповідає схемам:

Pb PbO PbCl Pb(OH)2 PbO PbSO4

P P2O5 H3PO4 Ca3(PO4)2 CaSO4 CaCl2

Знайдіть правильну відповідь.

Кожній команді видається завдання, що виконуються в письмовому вигляді.

Підкресліть формулу манган оксиду (ІІ): MnO2 Mn2O7 Mn2O3 MnO3 Якщо залізний цвях помістити в розчин з купрум (ІІ) хлориду, то він покривається червоним нальотом міді. Відбувається реакція: Обміну Заміщення Розкладу Сполучення. У 3 пробірки з розведеною сульфатною кислотою помістити по 1 г.:

У №1 – Mg

У №2 – Al

У №3 – Ag

В якій пробірці реакція не відбувається:

№1 №2 №3 До якого типу реакції належать взаємодія CuO H2SO4: Обміну Сполучення Заміщення розкладу Вкажіть реакцію нейтралізації, і продовжить її: KOH + HCl = KCl + H2O Mn + HCl =……. CaO + HCl = ……. Na + H2O = ……. Силікати – це солі: сульфатної кислоти, хлоридної кислоти, силікатної кислоти, нітратної кислоти.

Яка з основ розчинна у воді: KOH Fe(OH)2 Ca(OH)2 NaOH LiOH Яка з перерахованих речовин є сіллю: HNO3 H2SO4 Ca(OH)2 NH4NO3 Загальна властивість для розчинних і нерозчинних у воді основ є взаємодія з : Водою Кислотами Солями Основними оксидами Який колір має ферум (ІІ) оксид? Бурий Зелений Блакитний Сіро – зелений

Вікторина для вболівальників “Згадаймо хімію”.

У яких харчових продуктах міститься багато заліза? Назвіть метал, який будучи поміщений у воду, надає їм бактерицидних властивостей? Яким хімічним елементом багата морська капуста – ламінарія?

Яка кислота розчиняє скло?

Розшифруйте казку.

Запишіть зміст казки за допомогою формул і рівнянь хімічних реакцій. Назвіть тип реакції.

” Товаришували хлоридна Кислота і Луг – натрій гідроксид. Одного разу хлоридна Кислота запросила в гості товариша. Луг надягнув своє фенолфталеїнові вбрання і став увесь малиновий. День був сонячний.

Кислота вирішила показати товаришеві свій красивий сад. Вийшли вони в сад, але що це? Усі квіти, кущі й дерева засохли, хочуть пити й просять допомоги.

Давай допоможемо їм, – сказала Кислота, й задумалися. – Але як? Я знаю, як їм допомогти! – вигукнув Луг. – Обєднаємо мою гідроксильну групу на твій Гідроген. Із задоволенням, – погодилася Кислота.

Луг обійняв подругу. Зникли Кислота і Луг. Потекла вода по коренях рослин. Усе ожило навколо, зазеленіло, зацвіло.

Усі подякували двом друзям”.

Підбиття підсумків турніру.

Журі підбиває підсумки турніру і визначає переможців.

Домашнє завдання

Повторити параграф 16.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Урок – гра “Найрозумніший і найкмітливіший “




Урок – гра “Найрозумніший і найкмітливіший “
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email