|  | 

Урок позакласного читання. Овідій “Метаморфози” (“Потоп”, “Філемон та Бавкіда”)

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС

І семестр

ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ

УРОК № 29

Тема. Урок позакласного читання. Овідій “Метаморфози” (“Потоп”, “Філемон та Бавкіда”)

Мета: проаналізувати прочитані уривки з поеми Овідія; простежити в них мотив перетворення, провести літературні паралелі; розвивати уміння учнів висловлювати свою думку; виховувати прагнення до самовираження, високі моральні якості.

Обладнання: тексти уривків поеми Овідія.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань

Перетворення у міфах

Хто на кого перетворився?

Дафна … (налаврове дерево)

Самозакоханий юнак … (на нарцис)

Зевс … (на золотий дощ, бика)

Арахна … (на павука)

Іо … (на телицю)

Молоко Гери … (на Молочний Шлях)

Краплі молока Гери … (на білі лілеї)

Астрея … (на сузір’я Діви)

II. Узагальнення й систематизація вивченого

1. Уривок “Потоп” (І, в. 253-312)

– Чому розпочався потоп? (Зевс хотів покарати людей.)

– Хто бере участь у покаранні людей? (Зевс, Нот – південний вітер, Іріда, Посейдон) Зачитайте, що робив кожен із них.

– Що вас найбільше вразило в картині потопу? Перекажіть цей епізод.

– Художники подають на розгляд ілюстрації до уривка.

– Порівняйте міфологічне уявлення про потоп давніх греків та біблійний переказ про Всесвітній потоп.

Метаморфози

Біблія

Карає Зевс

Має помічників

Знищує усіх людей

Знищує тварин

Карає Бог

Обирає праведника – Ноя

Залишає тварин

2. Уривок “Філемон і Бавкіда”

– Хто завітали у гості до Філемона та Бавкіди? (Юпітер та Меркурій)

– Чому інші селяни не впустили Юпітера та Меркурія? (Селяни не були гостинними.)

– Зачитайте епізод, коли Філемон та Бавкіда піклуються про гостей. (Від слів “Тут Філемон їх запрошує поруч сідать на ослоні” до слів “Поки не вдавсь до гостей та й під ноги до них не забився”)

– Про які риси характеру старого подружжя свідчить цей вчинок? (Гостинність, працьовитість, щедрість, повага до людей, здатність до самопожертви)

– Як боги довели свою вдячність стареньким? (Пожаліли їх і залишили їм життя, на відміну від інших селян.)

– Яке бажання висловили Філемон і Бавкіда?

(“Хочемо бути жерцями і храму святого глядіти;

Та як у згоді дійшли до кінця свого віку земного,

Дайте і вмерти одразу обом, щоб мені не прийшлося

Бачить дружини в огні, та і їй щоб мене не ховати”.)

– Яке перетворення відбулося з подружжям? (Вони перетворилися на зелені дерева, які не розлучилися навіть після смерті.)

– Яку ідею хоче донести до читача Овідія? (“Люди, шануйте богів, то й вам тоді шана довіки”)

– Кого сьогодні називають Філемоном і Бавкідою? (Нерозлучне подружжя, що провело усе життя в мирі та злагоді.)

III. Висновки

1) Що поєднує уривки “Потоп” та “Філемон і Бавкіда”? (Боги карають грішних людей та жаліють тих, хто їх шанує.)

2) Які перетворення вам знайомі за поемою Овдія? (Перетворення людей та всього на землі “Чотири покоління людей”; світу землі – на світ води – “Потоп”; праведного-подружжя – на прекрасні дерева – “Філемон і Бавкіда”.)

3) Складіть сенкан на тему “Метаморфози”

Наприклад:

Метаморфози.

Несподівані, дивні.

Карають, рятують, допомагають.

Пояснюють походження світу.

Нове життя.

4) Підсумок уроку

Запишіть на лінії часу імена давньоримських поетів.

image50

IV. Домашнє завдання

Підготуватися до тематичної атестації № 3, написати відгук за поемою Овідія “Метаморфози”.

– Мета відгуку – передати свої враження від прочитаного, наголосити на впливі твору на почуття (які переживання, емоції викликав) та на інтелект (сприяв яким роздумам, над чим змусив замислитися).

– Не замінюйте відгук переказом прочитаної книги.

Головне – це те, що ви відкрили та над чим ви розмірковували під час читання книги або одразу після нього.

– Пояснюйте свої почуття та ставлення до героїв, аргументуйте загальне враження від твору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Урок позакласного читання. Овідій “Метаморфози” (“Потоп”, “Філемон та Бавкіда”)




Урок позакласного читання. Овідій “Метаморфози” (“Потоп”, “Філемон та Бавкіда”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email