|  | 

Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Те

Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Мета:

Обладнання: Повторити і закріпити таблицю множення числа 2; підготувати учнів до контрольної роботи; розвивати ейдетичну пам’ять, мислення, творчу уяву; виховувати інтерес до математики і бережне ставлення до рідної природи. дидактичний матеріал (картки типу 7 + 6; 12-5; числа-сніжинки, ребуси, картки звірят і пташок з магнітами, ляльки Бабусі-Зими і Морозця; магнітофон з записами; віршики-цікавинки, магнітна дошка, таблиця множення і відповіді до неї). Хід уроку /. Організація класу.

Учні: Ось дзвінок нам дав наказ – Працювати час настав. То ж і ми часу не гаймо, Урок математики починаймо! І сувора і чудова Математики країна – Праця тут іде завзята.

Математика – наука Точна і серйозна. І прожить без неї нам Навіть дня не можна. Учитель: Пішов сніжок, Засипав лужок. Коли це буває?

(Зимою) 1 – То ж і до нашого класу завітала чарівна Бабуся-Зима. (з’являється лялька Зима)

2 – Сьогодні ми з вами підемо в ліс. Сосни і ялини там стоять до небес. Поспішають до нас на урок лісові звірята.

Бабуся-Зима пропонує вам відгадати, хто ж ці звірята. 1. Хвіст руденький розпушила Між гілками полетіла.

(Білка) 2. Хто в зимовому садку Робить шкоду ось таку: 3 яблуньок кору зриває? Діти, хто його вгадає?

(Зайчик) 3. Я красуня хитрувата, Вбрана пишно, як на свято. Стережіться, зайченята.

Коли вийду полювати. (Лисиця) //. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель: І Бабуся-Зима, і звірята допоможуть нам сьогодні закріпити вивчену таблицю множення числа 2 і підготуватися до контрольної роботи. ///. Каліграфічна хвилинка. Діти згадують правило: Зошит свій я відкриваю.

Та під нахилом кладу. Спинку я не нахиляю. Ручку я ось так тримаю. Сяду рівно, не зігнуся. За роботу враз візьмуся.

– Нагадайте Бабусі-Зимі яке сьогодні число. Запишемо: число 17 лютого. Класна робота і пропишемо гарненько рядочок числа 17.

IV. Вправи на закріплення матеріалу. – А Зима засипає білим снігом поля і ліси. Сипле-сипле на землю сніжинки. Ось і до нас залетіло декілька, то сніжинки-числа, а ви напишіть до них добутки з таблички множення числа 2.

1. Біля дошки працює учень, записує приклади, а діти пишуть у зошитах приклади до чисел-здобутків: 10, 8, 16, 6, 14, 18, 20, 12. Перевірка роботи. 2. Далі Бабуся-Зима пропонує до таблички множення виставити відповіді на магнітах. – Давайте спробуємо відтворити образи у пам’яті, і згадати пригоду, яка відбулася з гускою та іншими її друзями.

Це нам поможе пригадати таблицю множення на 2. 3. – “Приготувала Бабуся-Зима для вас задачі-віршики, а ви повинні записати у зошити тільки рішення. а. В’яже бабуся лисиця Трьом онукам рукавиці – Подарую вам, онуки.

Рукавичок по 2 штуки. Бережіть, не загубіть. Скільки їх, скоріш скажіть.

(2×3=6) б. В свинки двоє поросят Змерзли вони, аж тремтять. Щоб їх трішечки зігріти,

Скільки треба валянок купити? (2×4 = 8) в. Двадцять ялинок у лісі росли, В школу на свято одну відвезли.

Скільки ялинок лишилося там? Добре подумаєш, скажеш ти сам! (20- 1 = 19) Перевірка роботи. 4. Учитель: – Задоволена Бабуся-Зима. посміхається вона. Ось і сонечко пригріло.

Вибігли на лісову галявину 11 звірят, 4 білочки, 3 зайчика і декілька лисенят. Треба взнати, скільки ж було лисенят? 4 білки 3зайчики ? лисенят 1 1 звірят

Записати рішення виразом 11 – (4 + 3) = 4 (зв.) 5. В лісі зимно, холодно. Учні повісили для пташок годівничку. Враз до неї прилетіли пташки.

Там сидять уже 2 горобчики сіренькі, 3 сороки білобокі. Та ще зграйка летить з 7 снігуриків. Скільки стало біля годівнички пташок?

(На дошці короткий запис) Було – 2 гороб. і 3 сор. Прилетіли – 7 сніг. Стало – ? пташок Діти записують вираз (2 + 3) +7= 12(пташ.)

6. Учитель: – Знов нахмурилось і пішов сніг. Летять і до нас сніжинки. Кожна сніжинка – ребус. Відпочинемо трошки: відгадаємо їх. 100 лиця ті 100 і 100 рія ли 100 к мі 100 Па ‘3 ж 7. Учитель: – Затріщали у лісі дерева.

Озера і річки скувала крига. Загадка. Узимку всіх скрізь Хапає за ніс. Малює щоки. Студить боки.

(Мороз) (З’являється льлька Мороз) – Ану, подивимось які завдання нам приготував Морозець? 8. Гра “Мовчанка” (Діти працюють з віялами) 8 + 9 9 + 5 14 – 5 16 – 8 16 – 9 6 + 9 7 + 6 12 – 6 11 – 4 13 – 5 V. Фізхвилинка.

Морозець, морозець! Плещемо в долоні. У дівчаток і хлоп’яток Носики червоні. Морозець, морозець. Не щіпай нам щічки.

Теплі валянки у нас, Шубки й рукавички. VI. Робота по підручнику.

Учитель: – Щоб не застудитися на морозі треба вживати вітаміни та пити соки. Ось Морозець і пропонує нам пояснити розв’язання задачі № 638 ст.108. а. Діти читають умову задачі. б. Розглядають короткий запис умови.

в. Пояснюють рішення 1)2×5= 10 (л) 2)10 + 6= 16 (л) Висновок: отже в 5 банках і в сулії 16 л соку. VII. Самостійна робота.

Задачу № 639 розв’язують учні самостійно. Пишуть рішення, вираз і відповідь (один учень працює біля дошки). Перевірка роботи. VIII.

Пояснення домашнього завдання: ст. 108, № 640, 641. IX. Перевірка знань. – Бабуся-Зима і Морозець приготували для вас ще й приклади.

Діти вирішують приклади. Ів. 2×7-8 II в. 2×6 + 38 2×8+18 2×9 +29 Перевірка роботи.

X. Підсумок і оцінювання відповідей учнів. Учитель: – Діти, ми виконали з вами всі завдання Бабусі-Зими і Морозця. То ж скоро розтане сніжок, скреснуть ріки і озера. Бабуся-Зимуся і Морозець втечуть на північ, а до нас прийде нова пора року. Де вона пройде,

Там травиця зійде, Все навколо оживе. Що ж то за Чарівниця така? (Весна)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Те




Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Те
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email